DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.602.4100.125

“SADECE BÜYÜKŞEHİRİ DEĞİL İLÇE BELEDİYELERİNİ DE KAZANACAĞIZ”

Yayınlanma Tarihi :
“SADECE BÜYÜKŞEHİRİ DEĞİL İLÇE BELEDİYELERİNİ DE KAZANACAĞIZ”

CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, yaklaşan yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Köybaşı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ahmet Akın’ın kendileri için çok büyük bir şans olduğuna dikkat çekerek, ” Balıkesir’de Kuvayı Milliye ittifakı kazacak. Bu sadece büyükşehir bazında değil. Elimizdeki belediyelerin sayısını en az 14’e çıkaracağımızı düşünüyoruz .” dedi.

CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın’ın Balıkesir’e çok yararı olacağını belirterek, “Ahmet Akın, gerçekten parti emekçisi biri, genç yaşanan rağmen partiye çok ciddi emek vermiştir. Partide görev verildiğinde bazı partili dostlarımızın kabul etmekten imtina edeceği görevleri, hiç gözünü kırpmadan kabul etmiştir. Mecliste bundan 5 yıl önce Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı açıklanmıştı. Parti ‘İttifak adına seni geri çekiyoruz’ dedi yine küsmedi. Balıkesir’de seçim startını verdik ve Sayın Ahmet Akın’ı mutlaka izlemişsinizdir. Çok yoğun bir kalabalık, miting gibi bir izdiham yaşandı. Yurttaşların ilgisi çok büyüktü ve Sayın Akın verilen starttan sonra, önce örgüt diyerek İl Başkanlığımızı ziyaret etti. Buradan kendi seçim ofisinin açılışını yaptık. Balıkesir merkezine 4 katlı bir seçim ofisi tuttu. Bundan sonra tüm çalışmalar o koordinasyon merkezinden, seçim ofisinden yürütülecek. Sayın Akın Balıkesir’e çok yararlı olacak bir Belediye Başkanı profili de çiziyor” diye konuştu.

“BALIKESİR’DE KUVAYI MİLLİYE İTTİFAKI KAZACAK”

Yerel seçimler ile genel seçimler arasında büyük fark olduğunu belirten Başkan Köybaşı, o nedenle Ahmet Akın’ın kendileri için büyük bir şans olduğunu ifade ederek, “Tabi şimdi aday çok önemli. Yerel seçimlerle, genel seçimlerin dinamiği, matematiği çok farklı. Genel seçimlerde logo ve parti birinci ön plandayken, yerel seçimlerde önemli olan ve kişilerin baktığı; aday ve onun profili. Bu açıdan Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız bütün seçimi taşıyacak, sürükleyecek. Ahmet Akın, bizim için çok büyük bir şans. Balıkesir’de sandıkta Kuvayi Milliye İttifakı kazanacak. O da Ahmet akın çerçevesinde olacak. Daha önceki seçimlere ittifaklarla girilmişti. Ama bu kez daha önceki ittifak ortağımız, yol arkadaşımız İYİ Parti, kendisi seçime girme kararı oldu. Her partinin kendi yol yürüme şekli farkı, biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu yolu kendi başımıza yürüyeceğiz”dedi.

“YURTTAŞ DA ÇOK CİDDİ BİR TEVECCÜHÜMÜZ VAR”

2024’te yapılacak yerel seçimlerde il genelindeki belediye sayılarını 14’e çıkaracakları iddiasını yineleyen Başkan Köybaşı, şöyle konuştu:
“Şu anda CHP yönetiminde olan mevcut 9 belediyemiz var. 9 belediyeyle Balıkesir nüfusunun yaklaşık yüzde 55-60’ını yönetiyoruz. Bu belediyelerimizin, uygulamalarıyla da Balıkesir’deki yurttaşlarımız, sosyal demokrat belediyeciliği ve Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliğini tanımış durumda. Tabii ki ittifakta seçmen gelirse çok daha farklı sonuçlar doğabilirdi. Ancak sahada bizim izlenimlerimize göre, ciddi bir etkileşim var. Yurttaş da çok ciddi bir teveccühümüz var. Balıkesir’de Kuvayı Milliye ittifakı kazacak. Bu sadece büyükşehir bazında değil. Elimizdeki belediyelerin sayısını en az 14’e çıkaracağımızı düşünüyoruz .” (balikesir24saat.com) 

YORUM YAP