Yayınlanma Tarihi :

“RANT BELEDİYECİLİĞİNE SON”

“RANT BELEDİYECİLİĞİNE SON”

Vatan Partisi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Av. Osman Aydın Şahin, rant belediyeciliğinin yerini üretim belediyeciliğinin alması için halktan destek istedi.

Vatan Partisi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Aydın Şahin, Karesi adayı Ayfer Yalçın ve Altıeylül adayı Mehmet Şahin‘le il merkezinde biraraya geldi. Seçime ilişkin değerlendirmelerde bulunan Şahin şunları söyledi:
“Türkiye’de topraklarının yüzde 38’si tarım arazisi, yüzde 31’i orman olan bir kentte yaşıyoruz. Hem Marmara denizinde hem Ege denizinde 290 km’lik bir kıyı bandımız var. Ovaları ile, dereleri ile meşhur bir il. Büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvancılık, buna bağlı olarak gıda ve tarım aletleri sanayisi gelişmiş bir il… Bunca zengin bir yapı var. Ancak ovalarına tarım ürünleri ekilip, dikilmesi gerekirken, binaların dikildiği bir ilde yaşıyoruz. Özellikle deprem bölgesinde olduğu halde bu risk hiç hesaba alınmadan sulak tarım alanlarına binalar dikiliyor. Bu binalara baktığınızda rant için belediyecilik yapıldığını görüyoruz. Üretimden kopmuş rant için çalışan bir belediye var. Biz rant için değil üretim için belediyecilik yapmak istiyoruz. Böyle bir ilde belediye başkanlığına soyunuyorsanız sorunları çözmenin tek yolu Halk Meclisi’dir. Sorunları çözmek için halk meclislerine başvuracağız “
“KAR PEŞİNDEKİ ŞİRKETLERLE KAMU
HİZMETİ ÜRETEMEZSİNİZ”
Büyükşehir uygulaması ile birlikte yap, işlet,devret ve şirketleşmenin başladığını, temizliği, ulaşımı çeşitli şirketlerin üstlendiğini belirten Şahin, ” Bu kabul edilebilecek bir şey değil. Kar peşinde koşan şirketlerle siz kamu hizmeti üretemezsiniz. Kamu hizmeti kamu eli ile yapılır. Üretemediğini de görüyoruz. Bir trilyona yakın borcu var. Bu belediye tıkanmış. Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin programlarının aslında birbirinden farkı yok. Halkımız bunlara mahkum değil. Bu yanlışlara dur demek isteyen Balıkesirlilerin  bize destek vermesini,  Vatan Partisi’ne gelmesini istiyoruz.” dedi.

VATAN PARTİSİ’NE TEK KURUŞ YOK
Seçim kampanyasını maddi güçlüklere rağmen, kararlı bir şekilde sürdürdüklerini belirten Aydın, ” HDP’ye 93 milyon lira seçim yardımı yapılıyor. Biz Hazine’den tek kuruş verilmiyor. Eşitsizlik burada başlıyor. Biz tamamen kendi aramızda topladığımızda paralarla, imece yöntemi bu işi yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
ÇOBAN ATEŞİ EDREMİT’TE YAKILDI
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka‘nın bağımsız belediye başkan adayı olarak seçim yarışına katıldığını ve Belediye Meclisi’ni Vatan Partili üyelerden oluşturduğunu vurgulayan Aydın, ” Sayın Saka, adaylığını açıklarken, ‘Dersimli Kemal’in CHP’lisi değil, Mustafa Kemal’in CHP’lisiyim’ dedi. Milletimiz Atatürk’te birleşmeye başlayacak. Edremit’te çoban ateşi yakıldı, bu dalga dalga yayılacak. Biz de halkımıza ulaşarak, onları itiraz etmeye çağırıyoruz,  akla, bilime ve vatana davet ediyoruz “dedi.  Coşkun YAMAN (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP