DOLAR31,1446% 0.12
EURO33,8144% -0.01
STERLIN39,5067% 0.04
FRANG35,3906% 0.12
ALTIN2.032,33% 0,01
BITCOIN1.791.1515.352

“PARSEL PARSEL” SATIŞA HAYIR!

Yayınlanma Tarihi :
“PARSEL PARSEL” SATIŞA HAYIR!

Hazine’den Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen  Edremit Zeytinli’deki 379 dönüm arazi Balıkesir’de en önemli gündem maddelerinden biri olmayı sürdürüyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki tartışmaların ardından çevreci örgütlerin  açıklamaları ve CHP Milletvekili Ensar Aytekin’in “parsel parsel satış” iddiası ile ile tüm Türkiye’nin dikkatini çeken konu CHP Edremit İlçe Örgütü’nün düzenlediği bir toplantıda da ele alındı.

Toplantıya CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Edremit Belediye Başkanı  Selman Hasan Arslan, başkan yardımcıları , belediye meclis üyeleri,  kadın ve gençlik kolları,  il ve ilçe yöneticileri  ile Edremit’teki çevre örgütleri, sivil toplum kuruluşları, meslek odalarının temsilcileri de katıldı.

“HALKIN YARARINA OLMAYAN HER ZİHNİYETİN KARŞISINDA DURACAĞIZ”

CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Özcan Onur, “Hazineden Büyükşehir Belediyesine devredilen Dalyan bölgesi sulak alanının satış istemini  değerlendirdiğimiz toplantımızı gerçekleştirdik. Edremit halkı yararına, yeşili koruyan, ranta kurban edilmeyen, Dalyan’ın beton yığını haline gelmemesi adına yapılan bu toplantıya katılan destek veren katılımcılara ve STK temsilcilerine  teşekkür ederiz. Edremit halkının yararına olmayan her zihniyetin karşısında duracak ve konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.” dedi.

“KENTİMİZİ RANTA TESLİM ETMEYECEĞİZ”

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, toplantı sonrası şu açıklamayı yaptı:

” Edremit Zeytinli’de Büyükşehir Belediyesinin hazineden devraldığı, bütün itirazlara rağmen satmak için uğraştığı arazi ile ilgili olarak sivil toplum örgütlerinin görüşlerini aldık. Edremit Belediye Başkanımız Selman Hasan Aslan arazinin geçmişi ile ilgili olarak bilgi verdiği, Belediye Başkan Yardımcımız Tümdeniz Çelebi’nin Meclis gündemi ile ilgili bilgileri paylaştığı, Balıkesir Üniversitesinden Doç. Dr. Dilek Türker hocamızın bölgenin ekolojik yapısı ile ilgili sunum yaptığı, sivil toplum örgütü temsilcilerinin konu hakkında görüşlerini bildirdiği çok verimli bir toplantı oldu”

“YOL HARİTASINI BELİRLEYECEKLER”

“Toplantıda bölge halkı ve çevre örgütleri canlıya, doğaya, yaşama duyarlı bir şekilde bu alanın değerlendirilmesi için taleplerini dile getirdiler. Sulak alan olarak bilinen bu arazinin yapısına uygun bir şekilde değerlendirilmesi için karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Oluşan fikir birliği doğrultusunda, Edremit’te yaşayan halkımızın bu alana sahip çıktığı mücadeleye destek olmak adına; Belediye Başkanlığımızın ve İlçe Başkanlığımızın, sivil toplum kuruluşları ile birlikte bölgenin yapısına uygun bir şekilde, akademisyenlerin katkılarıyla hazırlanacak bir rapor doğrultusunda yol haritası belirlenecek”  (balikesir24saat.com)

YORUM YAP