OTOYOLA ORTAK AÇILIŞ

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu’nun Bursa Batı Kavşağı- Balıkesir Kuzey Kavşağı ile Balıkesir Batı Kavşağı- Akhisar Kavşağı açıldı. Açılışı Bursa’daki Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Balıkesir’deki eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım birlikte yaptı.

Marmara ile Ege bölgelerini birbirine bağlamak için yapımına 2010 yılında başlanan İstanbul-Bursa- İzmir Otoyolu tamamlandı.
8 saat süren İstanbul ile İzmir arasındaki yolculuk süresini 3,5 saate düşürecek olan projenin 234 kilometrelik kısmı daha önceden açılmıştı. Bu kapsamda Osmangazi Köprüsü ile birlikte Gebze-Bursa, Balıkesir Kuzey- Batı kavşağı ile Akhisar Kavşağı- İzmir arası yol hizmete girmişti.
Yolun hizmete girmeyen Bursa Batı Kavşağı- Balıkesir Kuzey Kavşağı ile Balıkesir Batı Kavşağı- Akhisar Kavşağı arasındaki toplam 192 kilometrelik yolun Bursa’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir tarafında ise Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı Binali Yıldırım , Vali Ersin Yazıcı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın katılımıyla açılışı yapıldı.

Bursa’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, otoyolun Balıkesir gişelerinde bulunan Binali Yıldırım’a bağlanarak ortak açılış gerçekleştirdi. Eski TBMM Başkanı, eski Başbakan ve eski Ulaştırma Bakanı İzmir milletvekili Binali Yıldırım’a Vali Ersin Yazıcı, Başkan Yılmaz ile AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Mustafa Canbey, Mutlu Aydemir, Belgin Gökçe Uygur ve Yavuz Subaşı ile AK Partili belediye başkanları da eşlik etti. (balikesir24saat)Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP