Yayınlanma Tarihi :

VALİ YAZICI KAZAYLA İLGİLİ BİLGİ VERDİ

VALİ YAZICI KAZAYLA İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, otobüs faciasının yaşandığı Gökçeyazı’da inceleme yaptı, yetkililerden bilgi aldı. Yazıcı 15 yaralıdan 4’ünün taburcu edildiğini birinin durumunun ağır olduğunu açıkladı.

4 YETİŞKİN 1 ÇOCUK ÖLDÜ

Yangının saat 13.15’te başladığı bilgisini aldıklarını ifade eden Vali Yazıcı, “Yolcularımızdan ne yazık ki 5 tanesi hayatını kaybetti. İlk verdiğimiz bilgilerde 3 yetişkin 2 çocuk şeklinde vermiştik ama son durum 4 yetişkin 1 çocuk şeklinde, 15 yolcu 3 farklı hastaneye kaldırılmıştı, bunlardan 4’ü taburcu oldu. Hastanelerde 11 tane yolcu var, 1’i ağır o da Atatürk Şehir Hastanesinde. Yangına neyin neden olduğu henüz netleşmedi, itfaiye raporu henüz oluşmadı, teknik değerlendirmeler yapılıyor. Zaten bu bir kaza değil yangın, otobüsün içinden başlayan bir yangın. Yaralılarımıza şifa diliyorum” ifadelerini kullandı.

YANGININ NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Vali Yazıcı, kahve makinesinden yangının çıktığı yönündeki iddialar konusundaki soruya şu yanıtı verdi:

“Cumhuriyet savcımız da geldi, konuyu burada değerlendirdi. Henüz teknik ekip tam çalışmayı bitirmedi, o yüzden, ‘şundan başladı’ şeklinde bilgi veremiyorum ama otobüsün içinden başladığı şeklinde bilgimiz var. 17 yolcumuzun Gökçeyazı Karakolunda bilgilerine başvuruldu, sürücü de burada şu anda”

İvrindi Kaymakamı Server Sinanoğlu, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay ile birlikte yangında yaralanan vatandaşları ve diğer yolcuları ziyaret eden Vali Yazıcı, yaralıların durumlarıyla ilgili bilgi aldı. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP