DOLAR31,1455% 0.13
EURO33,8271% 0.07
STERLIN39,5441% 0.13
FRANG35,4286% 0.23
ALTIN2.032,61% 0,03
BITCOIN1.780.6244.243

“OSB’LERDE YAŞANAN KAZALAR KANAYAN YARAMIZ”

Yayınlanma Tarihi :
“OSB’LERDE YAŞANAN KAZALAR KANAYAN YARAMIZ”

Bandırma  Organize Sanayi Bölgesinde Black Green isimli metal döküm fabrikasında meydana gelen patlama sonucu 6 kişi yaralandı. CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, OSB’lerde itfaiye merkezlerinin kurulması ile ilgili kanun teklifinin Meclis’te bekletildiğine dikkat çekti, acil önlemle alınması gerektiğini vurguladı. 

Gönen Bandırma karayolunda Taştepe mevkiinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde Black Green isimli metal döküm fabrikasında bu sabah saatlerinde meydana gelen patlama sonucu 6 kişi yaralandı. Yaralılar Hakan A., Üzeyir Y., Aytekin D., Turgay D., Erkan Ö., ve Tuncay K. sağlık ekiplerince hastaneye sevk edildi.
Patlama sonucu başlayan yangın Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gönen Grup Amirliği itfaiye ekiplerince söndürüldü. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Patlamanın metal döküm fabrikasının ark kazanında yaşanan teknik arıza sebebiyle meydana geldiği, olayla ilgili incelemenin sürdüğü bildirildi.

“OSB’LERDE İTFAİYE MERKEZLERİ KURULMALI”

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, bu  patlama sonrası açıklama yaptı. “OSB’lerde yaşanan kazalar kanayan yaramız” diyen Aytekin, konuya dair verdiği kanun teklifinin derhal yasalaşması gerektiğini ifade etti. Aytekin’in konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

“OSB’lerde yaşanan kazalara bugün bir yenisi daha eklendi. Fabrikada  yaşanan patlama sonrası 6 vatandaşımız yaralandı. Tedavileri devam eden yaralı vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Balıkesir OSB’lerde yaşanan kazalarda çok acı çekti. Konuya dair verdiğimiz kanun teklifi ile bu acıların dinmesini istedik. Ocak ayında TBMM Başkanlığına sunmuş olduğumuz kanun teklifi ile OSB’lerde itfaiye merkezlerinin kurulmasını talep ettik. 80 ilde 325 adet olan Organize Sanayi Bölgeleri iki milyon vatandaşımızın da gelir kapısı. Ancak OSB’lerde pek çok sorun da yaşanıyor. Yalnız Balıkesir’de son 10 yılda yaşanan OSB yangınlarında esnaf ve üretici ağır bedeller ödedi.

Bu sabah yaşanan patlama bir kez daha çok acil şekilde önlem almanın zorunluluğunu bizlere göstermektedir. Bir vatandaşımızın daha canının yanmasına, bir esnafın daha mağdur olmasına izin vermemek için ‘OSB’lerde itfaiye merkezi zorunluluğunun’ gündeme alınması gerekmektedir. Kaza anında kısa sürede yapılacak olan müdahale kuşkusuz ki can ve mal kaybının önüne geçecektir. Bir kez daha yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP