DOLAR27,1479% 0.08
EURO29,0073% 0.11
STERLIN33,2632% -0.3
FRANG29,9750% -0.04
ALTIN1.680,29% 0,34
BITCOIN728.5010.356

OSB’DE EĞİTİM ATILIMI : ÖĞRENCİYE BURS VE İŞ İMKANI

Yayınlanma Tarihi :
OSB’DE EĞİTİM ATILIMI : ÖĞRENCİYE BURS VE İŞ İMKANI

Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yeni açılan Tekstil Teknolojisi alanında açılan bölümde eğitim görecek öğrencilerin,  ihtiyaçları karşılanacak ve onlara iş imkânları sağlanacak.Metal İşleme Teknolojisi alanını tercih eden öğrencilerin tamamına burs imkanı sağlanacak ve okurken mesleklerini icra edip beceri kazanacaklar

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alan proje okulu Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni açılan 2 alanı ile öğrencilerini bekliyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş. arasında imzalanan, Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Ticaret Borsası’nın katılım sağladığı protokol kapsamında, Tekstil Teknolojisi alanında açılan bölümde eğitim görecek öğrencilerin, eğitim süreçlerinde ihtiyaçları karşılanacak ve onlara iş imkânları sağlanacak.
Ayrıca yeni açılan Metal İşleme Teknolojisi alanını tercih eden öğrencilerin tamamına burs imkanı sağlanacak ve okurken mesleklerini icra edip beceri kazanacaklar. Okulda kontenjanın sınırlı olduğu, taleplere göre ek değerlendirme sınavı yapılabileceği bildirildi.
Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından da desteklenen okul, gelişen teknolojiye uyumlu, istihdama yönelik eğitim öğretim hizmeti sunuyor.. Mesleki Eğitim Atölye binası son teknolojilerle donatılırken, 2020-2021 eğitim öğretim yılı itibarıyla kullanılmaya başlandı. 2021-2022 eğitim öğretim yılı itibarıyla. okulun 96 kişilik pansiyon binası tamamlandı. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünce halı saha ve basketbol sahası yapılarak sosyal donatıları da tamamlanıyor.

Protokol imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İşbir Sentetik Genel Müdür Vekili Gürsel Ötegengil, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Nazmi Yarış, Balıkesir Ticaret Odası Meclis Başkanı Okan Telaşeli, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Ersin Erdoğmuş, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Bekki ve Balıkesir Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Zeki Geniş katıldı.(balikesir24saat)

YORUM YAP