ORMANLAR ALEV ALEV

Yayınlanma Tarihi :
ORMANLAR ALEV ALEV

Balıkesir’in İvrindi  ilçesine bağlı Gümeli mahallesinde öğle saatlerinde başlayan yangın, 4 uçak ve 6 helikopterinde katıldığı çalışmalar sonunda yaklaşık 5 saatte kontrol altına alınabildi.

Balıkesir’in İvrindi ilçesine bağlı Gümeli Mahallesindeki ormanlık alanda saat 12:07’de yangın çıktı.

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, yangına ilk müdahale 10 dakika içerisinde yapıldı.

Daha sonra bölgeye 5 arazöz, 4 ilk müdahale aracı, 2 su ikmal aracı, 3 uçak, 2 helikopter ve 72 personel sevk edildi.

Ekipler yangını kontrol altına almaya çalışırken, çevre il ve ilçelerden de destek için bölgeye 4 helikopter, bir uçak, 10 arazöz, 2 su ikmal aracı ve 6 dozer sevk edildi.

Toplamda 6 helikopter ve 4 uçağın havadan, arazözler ve ekiplerin ise karadan müdahale ettiği yangın kontrol altına alındı.

Yangın, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle yaklaşık 5 saat sonra kontrol altına alındı. Bölgede soğutma işlemlerinin sürdüğü, yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışıldığı bildirildi.

 

KALAYCILAR’DA Kİ YANGIN DA KORKUTTU

Balıkesir’in Karesi İlçesine bağlı Kalaycılar ve Kabakdere mahalleleri arasında kırsal alanda dün  öğle saatlerinde çıkan yangın korkulu anlar yaşatmıştı.
Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ile bölgede çalışmaları koordine eden Vali Hasan Şıldak, “Yangın Orman ve İtfaiye ekiplerinin karadan etkili çalışması, havadan yapılan müdahaleyle kontrol altına alındı. Geçmiş olsun diyor, personelimize teşekkür ediyorum.” mesajını paylaşmıştı. (balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP