Yayınlanma Tarihi :

ÖRGÜTLÜ TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞI’NA 10 GÖZALTI

ÖRGÜTLÜ TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞI’NA 10 GÖZALTI

Balıkesir’in Bigadiç ve Altıeylül ilçesinde örgütlü olarak, “Tarihi Eser ve Uyuşturucu Madde Kaçakçılığı” yapan şüphelilere yönelik operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Çok sayıda silah, tarihi eser ve dedektörle birlikte uyuşturucu ele geçirildi.

Bigadiç’e bağlı Çekirdekli, Fethibey, Balatlı ve Altıeylül ilçesine bağlı Balıklı’da toplam 10 şüpheliye ait 11 ev ve eklentileri ile iş yeri ve araçlarında eş zamanlı operasyon yapıldı.
Operasyonlarda 2 ruhsatsız tabanca, 2 tabanca şarjörü, bir kurusıkı tabanca, 6 ruhsatsız av tüfeği, 13 tabanca fişeği, 65 av tüfeği fişeği, bir hassas terazi, bir heykel, bir bilezik, 3 mermer sütun başı, 67 tarihi yüzük, 374 sikke, 727 tarihi obje, 10 adet define arama dedektörü, 9 dedektör kulaklık, bir büyüteç, 2 detektör kumandası, 3 kazma ve 3 kürek bulundu. Ayrıca 109 adet uyuşturucu hap, bir adet gümüş sikke, bir ekskavatör, 6 define arama detektörü ve 5 tarihi objeye el kondu.
Adli makamların talimatıyla bu olaylarla ilgili olarak A.A., İ.A., A.A., A.K., B.B., G.A., İ.K., İ.D., M.Ç. ve A.T. yakalanarak göz altına alındı. Şüpheliler hakkında yasal işlem başlatıldı. (balikesir24saat)


Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP