DOLAR27,5707% 0.47
EURO29,0040% 0.76
STERLIN33,4701% 0.72
FRANG30,0498% 0.83
ALTIN1.616,53% 0,28
BITCOIN762.6630.143

ORGANLARI İLE ÜÇ HASTAYA HAYAT VERECEK

Yayınlanma Tarihi :
ORGANLARI İLE ÜÇ HASTAYA HAYAT VERECEK

Bandırma’da beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları ailesi tarafından bağışlandı. Bağışlanan organlar 3 hastaya hayat olmak üzere Bursa’ya götürüldü.

Hipertansiyon şikayetiyle Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvuran 53 yaşındaki Işıl Örüm, kalp durması sonucu yoğun bakıma alındı. Örüm, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Hastanenin organ nakil birimi dün itibariyle beyin ölümü gerçekleşen Örüm’ün ailesiyle organ bağışı görüşmesi yaptı. Ailenin organ bağışına onay vermesi sonucunda Örüm’ün karaciğer ve korneaları, Bursa Uludağ Üniversitesi organ nakil ekibi tarafından operasyonla alınarak Bursa’ya götürüldü

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Öğretim Üyesi Dr. Hülya Başer, ulvi bir görev için burada olduklarını söyledi.
Organ bağışının şifa bekleyen hastalara umut olacağını vurgulayan Başer, “Vefat eden kişiye Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı, umut olacak hastalarımıza da acil şifalar diliyoruz. Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak organ bağışında yer almak istiyoruz. Tabii burada halkımızdan da destek bekliyoruz. Halkımızın bu konuda duyarlı olması bizi de sevindirecektir. Şifa bekleyen hastalarımıza da umut olacaktır.” dedi.

Kaynak : Velhasıl Gazetesi

YORUM YAP