DOLAR31,1215% 0.19
EURO33,6749% 0.08
STERLIN39,4445% 0.08
FRANG35,3533% 0.22
ALTIN2.035,99% 0,17
BITCOIN1.632.9430.355

ÖREN FESTİVALİNDE YASAKLARA TEPKİ

Yayınlanma Tarihi :
ÖREN FESTİVALİNDE YASAKLARA TEPKİ

Burhaniye 32. Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali düzenlenen görkemli törenle kapılarını açarken, yapılan konuşmalarda konser ve festivallere getirilen yasaklar eleştirildi.

Burhaniye 32. Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali törenle başladı. Açılış kurdelesini Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ile birlikte CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, CHP ve İYİ Parti Balıkesir İl Başkanları Serkan Sarı ve Özlem Ural birlikte kesti.

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, açılışta festivallere getirilen yasaklara değindi. Böke, “Zor günlerden geçiyoruz ve üzerimize çökmüş bir karanlık var. Ama bunu umut ve cesaretle aşabiliriz. Bu karanlığı bu meydandan aydınlığa çıkartmak için uğraşan bir başkanın ve ilçe halkının misafiriyiz” dedi.

Festivalin açılışına katılarak Burhaniyelilere seslenen CHP Grup Baskanvekili Engin Altay ise “Bu topraklarda sanat vardı ama şimdi yasaklar var. Burada sanatsal çalışmalar yapıyoruz. Ama yasaklara da maruz kalıyoruz. Herkes bilsin Mustafa Kemalin partisinde ne bay Kemal, ne Ali Kemal asla boyun eğmez” diye konuştu.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler de konuşmasında  yasak ve kısıtlamalara dikkat çekti. Deveciler, “Bu kısıtlamaları kabul etmiyoruz etmeyeceğiz. Kültürün ve sanatın yaşaması için gençlerin geleceğini daha sağlam demokratik ve özgürce kurması icin canla başla çalışacağız ve yılmayacağız. Bizler zor zamanlarda hep sanata sığındık. Ama umudumuzu hiç yitirmedik. Yitirmeyeceğiz de. ” dedi.

Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin ise, AK Parti’nin yasaklar, yolsuzluk ve yoksunlukla mücadele vaadiyle iktidar olduğunu ama yasak, yoksulluk ve krizler yaşattığını vurguladı.
Festival açılışı sonrası protokol üyeleri stantları gezerek ürünleri inceledi. Etkinlik daha sonra söyleşi ve panellerle devam etti. ( balikesir24saat.com)

YORUM YAP