DOLAR 32,2170 % 0.1
EURO 35,0190 % 0.02
STERLIN 41,0953 % -0.13
FRANG 35,7263 % 0.21
ALTIN 2.428,38 % 0,14
BITCOIN 68.319,42 0.901
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

ORÇUN YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

ORÇUN YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

Balıkesir’de yıllardır çeşitli okullarda görev yapan öğretmenler Tülay-İbrahim Coşkun çiftinin oğulları Orçun İlker Coşkun (25) lenfoma nedeniyle vefat etti.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Yönetimi mezunu olan Orçun, uzun süredir lenfoma (lenf kanseri) tedavisi görüyordu. EĞİTİM-SEN Balıkesir Şubesi de Orçun İlker Coşkun için kampanya başlatmıştı. Uzun arayışlar sonunda uygun kök hücre bulundu. Orçun, 28 Ocak 2022 tarihinde kök hücre nakli için İzmir Çiğli Kent Hastanesine yatış yaptı. Üç gün sonra nakil öncesi kemoterapi işlemi başladı. Tüm bağışıklık sistemi sıfırlandı.

Bu sırada kök hücrenin alınacağı donörün korona olduğu anlaşıldı. Mecburen donörün iyileşmesi beklendi. Bu yüzden 15 gün kadar ertelenen nakil 18 Şubat 2022 tarihinde yapıldı. ‘Her şey iyi gidiyor, rutin olan şeyler yaşanıyor’ deniyordu. Ailesi ise bir hafta içinde hastaneden çıkışını bekliyordu.

Ne var ki solunum zorluğu çekmeye başladı.2 Mart tarihinde yoğun bakıma alındı. Akciğerlerinde bir enfeksiyon geliştiği açıklandı ancak kültürde üreme olmadığı için enfeksiyon kaynağının türü belirlenemedi. Bu yüzden karma ilaçlar ile deneyerek tedavi uygulandı. 24 Mart’ta ikinci bir enfeksiyon gelişti. Yoğun bakımda, makineye bağlı entübe halde, yarı uyutulmuş olarak tedavisi süren Orçun dün sabaha karşı yaşam savaşını kaybetti.

Orçun bugün Balıkesir İmam Birgivi Camisi’nde cuma namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Çınarlıdere Mezarlığına defnedildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topçu’nun yeğeni de olan  Orçun İlker Coşkun’un cenazesine Topçu ile birlikte Vali Hasan Şıldak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Jandarma Komutanı   Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ile siyasi parti ve sendikaların temsilcileri ile çok sayıda öğretmen de katılıp, Coşkun ailesinin acısını paylaştı.

İbrahim Coşkun oğlunun tüm tedavi sürecini sosyal medya hesabından yakınlarına ve dostlarına aktarmıştı. Ne yazık ki “Sevgili oğlum! Geldiğin gün bizim en büyük bayramımız ve yeniden doğum günün olacak.” diyen Coşkun büyük bir acıyı yaşadı.

balikesir24saat ailesi olarak Orçun’a Allah’tan rahmet, başta Tülay-İbrahim Coşkun olmak üzere tüm ailesine , yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP