Yayınlanma Tarihi :

ONLARIN İŞİ MİNARELERLE

ONLARIN İŞİ MİNARELERLE

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Hasan ve Selma Yalçın çifti minare tamiri ve boyası yaparak geçimlerini kazanıyor. Hasan Yalçın, 59 yıldır minare ustası olarak görev yaparken, eşi Selma Yalçın da  eşine yardımcı oluyor.

Yurdun değişik yerlerinde minare tamiri ve boyası yapan Yalçın çifti bu işi severek yapıyor. Pek çok insanın çıkmaya korktuğu minarenin en üst noktasını çıkan Selma Yalçın ve Hasan Yalçın, özenli ve dikkatli çalışmaları tercih ediliyor.

“ÇALIŞMANIN KADINI ERKEĞİ OLMAZ”

41 yaşındaki Selma Yalçın, “Ben 9 yıldır eşime yardım ederken bu işi öğrendim. Çalışmanın kadını erkeği olmaz. Biz tamir ve boya işlerini yapıyoruz. İşimi severek yapıyorum. Kocam yaşından dolayı işi bıraksa da ben devam ettireceğim. Çünkü işimi seviyorum” dedi.

“ADIMIZ MİNARECİYE ÇIKTI” 59 yıldan bu yana minarelerde çalıştığını anlatan 69 yaşındaki Hasan Yalçın da, “Ben 59 yıldan bu yana minare işiyle hayatımı kazanıyorum. Eskilerde yeni minareler yapıyordum. Şimdi ise tamir ve boya işleri ağırlıklı çalışıyorum.  Eşimde 9 yıldan bu yana bana yardım ediyor. Ben yaşlandım artık. Ben işi bırakınca eşim devam ettirecek. Yörede bizim adımız minareciye çıktı. İşimizi  seviyoruz” dedi. Sefer TALAY/ BURHANİYE (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP