ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN

Yayınlanma Tarihi :
ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN

Edremit Belediyesi, 2019’un ‘yaya öncelikli trafik yılı’ ilan edilmesine önemli bir  katkıda bulundu. Geniş bir katılımla Yılmaz Akpınar Bulvarında  ‘öncelik hayatın, öncelik yayanın’ sloganıyla düzenlenen ‘farkındalık’  etkinliğini Kaymakam Ali Sırmalı, Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve Emniyet Müdürü Zafer Sönmez’inde  tam desteklemesi  ‘yerel yönetim’ ve ‘merkezi idare’ işbirliğinin de güzel bir örneğini oluşturdu.

‘Yayalaştırma kentlerin ihtiyacıdır’ mantığı ile trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile yapılan etkinlikte  konuşan Edremit Belediyesi Sözcüsü ve Özel Kalem Müdürü Tayfun Canlı, ‘Öncelik hayatın, öncelik yayanın’ dedi.

Etkinlikte okulların bulunduğu ve yaya trafiğinin yoğun olarak kullanıldığı Yılmaz Akpınar Bulvarı üzerinde ellerinde ‘Önce Yaya’, ‘Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük’, ‘Güvenli Okul Güvenli Gelecek’, ‘Trafik Hayattır, Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır’ yazılı  dövizlerle toplanan belediye personeli. sürücülere “Yaya Öncelikli Trafik” konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

SÜRÜCÜLER VE VATANDAŞLAR BİLGİLENDİRİLDİ!

Edremit Belediyesi Sözcüsü ve Özel Kalem Müdürü Tayfun Canlı, “Trafik kuralları başta olmak üzere yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla İçişleri Bakanlığımız tarafından ilan edilen Sayın Kaymakamımız Ali Sırmalı ve Sayın Belediye Başkanımız Selman Hasan Arslan’ın destekleri ile Edremit ilçemizde trafikte yaya önceliğine bir kez daha dikkat çekmek, sürücülerimizi ve vatandaşlarımızı bilgilendirmek için bir araya geldik. Edremit Belediyesi olarak ilçemizde özellikle okulların olduğu yerlere üç boyutlu yaya geçidi çalışmalarımız da devam ediyor. ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’na Edremit Belediyesi olarak bizlerde tam destek veriyoruz. İçişleri Bakanlığımızın sosyal sorumluluk etkinliğini yıl sonu bir kez daha dikkat çekerek destekliyoruz ve bu vesileyle sürücülerimizi yeni yaya trafik kurallarına uymaya ve yayalara daha saygılı olmaya davet ediyoruz.” dedi. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP