DOLAR27,1479% 0.08
EURO29,0073% 0.11
STERLIN33,2632% -0.3
FRANG29,9750% -0.04
ALTIN1.680,29% 0,34
BITCOIN729.0830.476

“ÖNCE MEMLEKET, SONRA SİYASET”

Yayınlanma Tarihi :
“ÖNCE MEMLEKET, SONRA SİYASET”

CHP’nin Karesi Belediye Başkan adayı Levent Tellioğlu, bugün basın mensupları ve partililerle buluştu. ‘Sen ben değil, biz olacağız’ diyen Tellioğlu seçim sloganını “önce memleket, sonra siyaset” olarak açıkladı. CHP İl Başkanı Serkan Sarı ve Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın da toplantıya katılarak, birlik beraberlik mesajları verdi.

“AİLE ŞİRKETİNDEN AYRILDIM”
Toplantıda önce kendini tanıtan Karesi Belediye Başkan adayı Levent Tellioğlu, “1965 Balıkesir doğumluyum. Lise mezunuyum. Eşim Esra ile 1993’de evlendik, evliliğimizde çeyrek asrı bitirdik, Sahra ve Demir adında 2 evladım var. 1985-1987 yılları arasında vatani görevimi yaptıktan sonra aile şirketimizde çalışmaya başladım. 30 yıl aileme ve kentime gururla hizmet ettim. Geçen yıl temmuz ayında saygı çerçevesinde aile şirketimizden ayrılıp, kendi şirketimi kurdum. Şu anda tavukçuluk işletmelerim var, orada etlik civciv üretimi, damızlık ve broiler piliç yetiştiriciliği yapıyorum” dedi.
“VAAD VE SÖZ YOK “
” Vaadler ve sözler vermek siyasetin geleneğindendir” diyen CHP’li Tellioğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bana göre, söz verdiğim zaman tutmak zorundayım. Yapamadığım zaman altında bu sözlerin altında kalmaktan korkuyorum. Bunun için vaatlerde bulunmak istemiyorum. Kısmet olur,  seçilirsem ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk‘ün gösterdiği yolda, O’nun ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak, elimdeki imkanları sonuna kadar zorlayıp, halkımızın en iyi hizmeti alması için çalışacağım. Bunun sözünü veriyorum. Onun dışında bir vaatte bulunmakta istemiyorum”
“ÇITAYI YUKARIYA TAŞIYACAĞIM”
Geçtiğimiz dönemlerde görev yapan tüm belediye başkanlarının ellerinden gelen çabayı gösterip, kendi fikirleri ve vizyonları çerçevesinde Balıkesir’e hizmet ettiğini belirten Levent Tellioğlu, ” Tüm başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Kısmet olur başkan seçilirsem ise, bende çıtayı daha yukarıya taşımaya çalışacağım. Tüm halkımızın, vatandaşlarımızın  dünya görüşüne ve yaşam tarzına saygı gösterip, 70 mahallemizde yaklaşık 180 bin hemşehrimizle birlikte memleketimizi daha yukarılara taşımaya çalışacağız” dedi.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü de kutlayan Tellioğlu, “Bu anlamlı günde tüm toplumumuzun hakkettiği haklarını elde edebilmesini diliyorum” diye konuştu.

“SOSYAL HAYATI CANLANDIRMAK ZORUNDAYIZ”
Balıkesir’de organize sanayi bölgesinin hızla geliştiğine dikkat çeken Tellioğlu, sosyal hayatın da canlanması gerektiğini vurguladı. Teliloğlu şunları söyledi:

” Ülkemizin önde gelen Şişecam, Kale Grubu gibi kuruluşları ciddi yatırımlar yapıyor. Bundan gurur duyuyoruz. Fakat kentimizin sosyal hayatını da canlandırmak zorundayız. Kentimize sanat merkezi, yeşil alan, sosyal alanlar kazandırmalıyız. AVM dışında daha farklı sosyalleşme alanları yaratmamız gerektiğini düşünüyorum.Balıkesir Musiki Derneğinde 10 yıldır başkanlık yapıyorum. Koro ve soloda görev alıyorum.Elimizden geldiğince sanat ve kültür hayatına katkıda bulunmaya çalışıyoruz.  Bir toplumun gelişebilmesi için sanat çok gerekli. Bu konuda da sanat ve kültür merkezlerini arttırmalıyız. “
YILMAZ’I ZİYARET EDECEK
Önümüzdeki günlerde Karesi Belediye Başkanı ve  AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yücel Yılmaz’ı ziyaret edip, Karesi Belediyesi ile  ilgili bilgi almak istediğini açıklayan Tellioğlu, ” Yine ilçemiz sınırları içindeki  70 muhtarımızla da buluşup fikir teatisinde bulunacağız” diye konuştu.
‘Sen ben değil, biz olacağız’ diyen Tellioğlu,  seçim sloganını da ‘Önce memleket, sonra siyaset’ olarak belirlediğini açıkladı.  Coşkun YAMAN(balikesir24saat)

YORUM YAP