Yayınlanma Tarihi :

“ÖLÜM YAĞI” ARAŞTIRILSIN

“ÖLÜM YAĞI” ARAŞTIRILSIN

CHP Balıkesir Milletvekili Üyesi Ensar Aytekin “10 Numara Yağ” olarak adlandırılan ve Balıkesir ile birlikte Manisa ve İzmir’de yaşanan otobüs yangınları ile bir kez daha gündeme gelen ürünün araştırılması için TBMM Başkanlığı’na önerge verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu üyesi Ensar Aytekin önergesi ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bilindiği üzere Balıkesir’de seyir halinde olan araç alev almış ve beş vatandaşımız acı şekilde hayatını kaybetmiştir.  Olayda on yedi vatandaşımız ise yaralanmıştır. Balıkesir’de yaşanan kazadan sonra ise yine otobüs yangınları yaşanmıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunduğumuz önerge ile maliyeti düşürmek adına kullanıldığı iddia edilen bu ürünün araştırılmasını ve yolcuların güvenliği konusunda gerekli denetimlerin yapılmasını talep ediyoruz”

“BAYRAM MATEME DÖNMESİN”

“Şehirlerarası yolcu taşımacılığının en yoğun olduğu dönemlerden biri olan Kurban Bayramı öncesi gerekli adımların atılması şarttır. Vatandaşlarımız bir kez daha aynı olaylarla karşı karşıya kalmamalı, evlere ateş düşmemeli, bayram mateme dönmemelidir” (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP