DOLAR28,8760% -0.2
EURO31,5760% -0.63
STERLIN36,5293% -0.57
FRANG32,9896% -0.37
ALTIN1.891,72% -0,51
BITCOIN1.093.703-1.14

OLMADI BAŞKAN !

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
OLMADI BAŞKAN !

Burhaniye Belediyespor’un Balıkesirspor’u elemesi sonrası Burhaniye Belediye Başkanı Deveciler’in “Bizim kulüp başkanımız Cemal Akkılıç’tır. Versinler Balıkesirspor’u 1. Lige çıkarsın”, “Transferi açmışsınız ama transfer yapamamışsınız nasıl olacak bu iş.. Takımın adını değiştirelim, Burhaniye Belediyespor’u verelim,Balıkesir’e … ” şeklindeki sözleri Balıkesirspor Başkanı Nedim Ömer’in tepkisini getirdi.

Başkan Deveciler’in açıklamasını “talihsizlik” olarak değerlendiren , Deveciler’in bu sözleri ile Balıkesirspor’a itibar suikasti yaptığını öne süren Ömer, “Bu şehrin ağabeyi konumunda olup, siyasi tecrübelerini ilçe belediye başkanlık makamında sürdüren bir Başkan olarak Balıkesirspor üzerinden oy devşirme ve siyasi ikbaliniz için kullanacağınız bir araç olmaması gerektiğini sanırım benim hatırlatmama gerek yoktur.” dedi. 

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin son toplantısında “futbol” konuşuldu. Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında Burhaniye Belediyespor’un Türkiye Kupası’nda Balıkesirspor’u elemesine dikkat çekerken, meclisi yöneten Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz‘a “Burhaniye Belediyespor Kulübü olarak Ziraat Türkiye Kupası’nda 3. tura çıktık. Balıkesir’i en iyi şekilde temsil ediyoruz. Gündeme geçmeden önce sizden bir tebrik beklerdim, teessüf ediyorum” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, bu sözler üzerine “tebrik ediyoruz” derken, Burhaniye Belediyespor’un Başkanı da olan Deveciler, “İnşallah bu kez Bursa’yı bekliyoruz. Manisa’yı, Balıkesir’i eledik. Şimdi Bursa’yı bekliyoruz. Yarın (bugün)  belli olacak “ diye sözlerini sürdürdü.

Laf atmalar üzerine Balıkesirspor ve Burhaniye Belediyespor’un “kardeş kulüp” olduğunu belirten Deveciler, “Bizim kulüp başkanımız Cemal Akkılıç’tır. Vekaleten o yürütüyor. Versinler Balıkesirspor’u 1. Lige çıkarsın” diye konuştu.

 

 

İYİ Partili Özgür Çelebioğlu, Başkan Yılmaz’a “Geçen haftaki çağrımıza kulak verip, borçları ödemede yardımcı olduğunuz transfer tahtası açıldığı için size teşekkür ediyorum. Balıkesirspor bizim değerlimiz,  lütfen çalışmalara devam edelim” dedi.

Bu açıklama sonrası bir kez daha devreye giren Deveciler, bu kez “Transferi açmışsınız ama transfer yapamamışsınız nasıl olacak bu iş. Takımın adını değiştirelim, Burhaniye Belediyespor’u verelim,Balıkesir’e ifadelerini kullandı.

 

 

“HİÇ YAKIŞMADI BAŞKAN”

Bu konuşmalar sonrası Balıkesirspor Başkanı Nedim Ömer “Hiç yakışmadı Başkan” başlıklı yazılı bir açıklama ile Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’e tepki gösterdi.

Başkan Ömer’in açıklaması şöyle:Burhaniye Belediye Başkanının Balıkesirspor ile alakalı haddini aşan açıklamalarını son derece üzülerek ve hayretle dinledim.  Sözlerimin yanlış anlaşılmaması adına ilk önce Burhaniye Belediyespor’a Ziraat Türkiye kupası yolculuğunda başarılar diliyorum.

Bugün Burhaniye Belediye Başkanının Meclis toplantısında yapmış olduğu  talihsiz konuşmalarını dinledim ve onun adına üzüldüm diyebilirim. Asırlık çınar olan koskoca Balıkesirspor kulübünü küçümseyerek adeta itibar suikastlığı yapan Başkan Ali Kemal Deveciler ile protokolde maçı yan yana izledik.

Bu esnada; Kendisine gençlerimizi ve aramıza yeni katılan oyuncularımızı görmek adına bir kadro ile maça çıktığımızı ifade ettim.Bunu da altını çizerek başkan Ali Kemal Deveciler’e ilettim. 16 transferimizin takım uyumu ve kondisyon eksikliğini bu kupa maçında yönetim ve teknik heyet olarak gözlemleme imkanı bulacağımız bir maç olacağını özellikle sohbetimizde dile getirdim.Bu şehrin ağabeyi konumunda olup, siyasi tecrübelerini ilçe belediye başkanlık makamında sürdüren bir Başkan olarak Balıkesirspor üzerinden oy devşirme ve siyasi ikbaliniz için kullanacağınız bir araç olmaması gerektiğini sanırım benim hatırlatmama gerek yoktur.Güzel Burhaniye’mizin, zorlu lig mücadelesi verecek olan Balıkesirspor kulübünün kupa yolunda almış olduğu bir yenilgi ile Meclis ortamında ahkam kesen sözlerinin sahibi bir ilçe belediye başkanı var.

Ne acıdır ki Başkanı olmaktan onur ve gurur duyduğum Büyük Balıkesirspor camiasını derinden üzdüğünün farkında bile değil. 58 yıllık çınar bu günlere öyle kolay gelmedi, elbette güzel günlerimiz ve hiç arzu etmediğimiz kötü günlerimizde oldu.Uzun yıllardır beklenen  ‘BORÇSUZ’  kulüp statüsüne Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz ve Başkan vekili Yasin Sagay’ın  destekleri ve gayretleri ile gelindi.

Şahsım ve Yönetim Kurulu arkadaşlarımın koordineli ve özverili olarak yürüttüğü bu süreci hafife alan Başkanınbu bilgiyi benden duymuş olmanın vermiş olduğu hazımsızlık ile talihsiz bir şekilde bu büyük camiayı almaktan bahsediyor.Başkana şunu da hatırlatmak isterim ki borç batağında iken bu kulübe kulakları sağır, gözleri kör olan başkanın aklının biz düzlüğe çıkınca gelmesi çok manidar değil mi?

Son sözlerim de siyaset üstü olan Şanlı Balıkesirspor’umuzda.. Bu şehir de, bu büyük camia da sahipsiz değil bunu asla unutmayın.. Tek büyük BALIKESİRSPOR”  Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) 

YORUM YAP

MEHMET METİN KOCAASLAN30 Eylül 2023 / 19:19Cevapla

Balıkesir sporu birinci lige çıkaracağını düşünüyorsun da neden Burhaniye sporu 3 lige çıkartamıyorsunuz acaba başkan efendi

İbrahim Şener30 Eylül 2023 / 21:03Cevapla

O bahsedilen “yıllardır borç batağında” dediğiniz duruma sokanlardan hesap sormayan bir düşünce kalkıpta bu tarz “düzlüğe çıkardık lafları etmeye utanmıyorsa söyleyecek laf kalmamıştır. BBB ile vekili ve bağlı oldukları siyasi parti ne işlerle uğraştılar da ihmal ettiler BALIKESİRSPORU’muzu. Kimse kimseye çamur atıpta üzerindeki sorumluluktan kaçmasın lütfen… Balıkesir’e saygılarımla