Yayınlanma Tarihi :

OLAY HAKİM SABIKALI ÇIKTI!

OLAY HAKİM SABIKALI ÇIKTI!

Kartal Anadolu Adliyesi, 2. İş Mahkemesi’nde kadın avukat Tugçe Çetin’in mini eteğine verdiği tepki ile gündeme gelen ve açığa alınan   mahkeme hâkimi Mehmet Yoylu’nun bundan önce görev yaptığı Balıkesir’de de bir skandala imza attığı ve avukat dövdüğü ortaya çıktı.

Balıkesir Adliyesi’nde 15 Ekim 2011’de meydana gelen olayda  o zaman 1’inci Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi olan Mehmet Yoylu , Balıkesir Barosu’nun duayen avukatlarından  merhum Muzaffer Zeybek’i duruşma salonunda  yumruklamıştı.

Zeybek, hakimden şikayetçi olurken, Balıkesir Barosu üyeleri de düzenledikleri eylemle olayı kınamıştı.

Bir süre önce vefat eden Muzaffer Zeybek, hakim Yoylu’nun  kendisine hakaretler yağdırıp, saldırdığını ve yumruk attığını öne sürmüştü.  Olayın ardından hastaneye gidip rapor alan avukat Zeybek, olayı şöyle anlatmıştı:

“Duruşma salonu kalabalıktı. Biz de sıra bekliyorduk. Mübaşir bizi çağırdı. Karşı tarafın vekili Şükrü Güneş ile birlikte yerlerimizi aldık. Bu arada hakim kürsüden kalktı, cübbesini bıraktı, dışarı doğru yürüdü. İkinci bir dosyam vardı. Mübaşire, ’Avukat arkadaş Bursa’dan geliyor. Geldiyse alın’ dedim. Hakim bir anda bana döndü, hakaretlerde bulunup, yumruklar atıp, başıma vurdu. Şükrü Güneş ve diğer avukat arkadaşlar olmasaydı, şu an beynim patlamış olurdu. Hayatımda böyle bir olay yaşamadım. Kendisinden şikayetçiyim”

HAKİM ŞEKER HASTASI MI?

Zeybek, kendisini arayıp “Geçmiş olsun” dileğinde bulunan Barolar Birliği Başkanı Vedat Ahsen Coşar ile telefonda konuşurken, avukatlara ve doktorlara yönelik saldırıların artmasına dikkat çekmişti. Zeybek, yine bu görüşmede, “Hakim, Adalet Komisyonu Başkanına ‘Şeker hastasıyım, ne yaptığımı bilmiyorum’ demiş. Ben onun yerine olsaydım gerekirse kellemi alsınlar ne yaptıysam söylerdim” diye konuşmuştu.

O dönemin Balıkesir Baro Başkanı Yaşar Meyvacı ve 80 avukat ise cüppelerini giyerek, Adliye önünde yaptıkları açıklamada olayı kınamıştı.  Adalet Bakanlığı ve Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu’nun soruşturması sonrası, hakim İstanbul’a atanmıştı. Coşkun YAMAN(balikesir24saat)

Balıkesir

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP