DOLAR31,1341% 0.09
EURO33,8176% 0.03
STERLIN39,5069% 0.02
FRANG35,3716% 0.07
ALTIN2.034,91% 0,14
BITCOIN1.720.7946.259

“OLAN YURDU DA KAPATTILAR”

Yayınlanma Tarihi :
“OLAN YURDU DA KAPATTILAR”

CHP il Başkanı Serkan Sarı, üniversite öğrencilerinin yaşadığı barınma sorununu iktidarın tedbirsizliği, plansızlığı ve denetimsizliğine bağlarken, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı da Kızılay binasını kapatıp, ek hizmet binası yaptığı için eleştirdi. Sarı, “Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kızılay tarafından yaptırılan yurdu kiralayarak Belediye ek hizmet binasına dönüştürmüş, hali hazırda var olan yurdun kullanımını iptal etmiştir. Her yerde Belediye başkanları çocuklara yurt bulmaya çalışırken BBB Başkanı Yücel Yılmaz olan yurdu da kapatmıştır.” dedi.

CHP’li Sarı, “Ne derlerse desinler şu anda her şehirde olduğu gibi Balıkesir’de de gençlerimizin yurt sorunu vardır.İktidara geldiğimizde yurt sorunun bir yıl içinde çözeceğiz.  Gençlerimizi tarikat yurtlarına muhtaç etmeyecek, devletimizin imkânları ile bu sorunu çözeceğiz. Ülkemizin kaynaklarını yandaşa değil çocuklarımıza harcayacak ve her bir çocuğumuzun eğitim ve öğretim ihtiyaçlarını konforlu bir şekilde karşılayacağı yurtları inşa edeceğiz. ” dedi. 

AKP HÜKÜMETİ HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ GENÇLERİMİZİ MAĞDUR EDİYOR

“AKP iktidarı devam ettiği her gün farklı bir krizle karşı karşıya kalmaktayız. Pandemi sonrası bir yıldır kapalı olan üniversitelerimizin kapılarını açtığı şu günlerde gençlerimiz okullarına kayıt için geldiklerinde barınma sorunu ile karşı karşıya kaldıklarını gördüler. Birçok öğrencimiz AKP hükümetinin tedbirsizliği, plansızlığı ve denetimsizliği sonucu böylesine önemli bir talebi bile karşılayamaz durumda olduğunu gördüler.”

“YAŞANILAN HER SORUN KRİZ ORTAMINA DÖNÜŞÜYOR”

“Son dönemlerde yaşanılan her konu, iktidarın liyakatsiz kadroları sebebi ile kaosa dönüşmüş ve kriz ortamı yaratılmıştır. Ekonomik kriz, yangınlar, seller, depremler, pandemi ve son olarak da ‘’YURT KRİZİ’’ , artık ülkemizde yaşanılan her gelişme kriz ortamına dönüşmektedir. Bu sorunların iktidar tarafından ön görülerek gerekli tedbirler alınıp kriz ortamı oluşmadan çözülmesi gerekirken, artık güncel konuları bile yönetemeyen bir AKP iktidarı ile karşı karşıyayız. Her zaman olduğu gibi bugün de AKP ülkemizin geleceği olan gençlerimizin eğitiminde barınma ihtiyaçlarını bile çözemediğini görüyoruz.”

“YAŞANILAN SORUNLARA YOKMUŞ GİBİ DAVRANIYORLAR”

“Yetkililerin yapmış olduğu açıklamalarda sanki hiçbir sorun yokmuş gibi davranmakta, bu yaşananların varlığını kabul etmemekteler, sorununu dile getiren öğrencilerimizi de provokatif eylem yapmakla suçlamaktalar. Fakat onlar ne derlerse desinler şu anda her şehirde olduğu gibi Balıkesir’de de gençlerimizin yurt sorunu vardır. Barınma ihtiyaçlarını KYK Yurtlarında çözemeyen öğrencilerimiz, özel yurtların dolması sonucu, kiralık evlere yönelmiş fakat bu seferde çok yüksek ev kiraları ile karşı karşıya kalmışlardır. Ekonomik durumu olmayan birçok öğrencimizin yaşamış olduğu bu durum hepimizi üzmektedir.”

BBB BAŞKANI YÜCEL YILMAZ KIZILAYIN YURDUNU EK HİZMET BİNASI YAPTI

“Balıkesir merkezde yaklaşık 40 binin üzerinde toplamda il genelinde yaklaşık 55 bin civarı öğrenciye ev sahipliği yapmaktayız, ama yapılan açıklamalardan gördüğümüz kadarıyla şu anda 12 KYK yurdunda sadece  7579 öğrencimiz için yurt ihtiyacı karşılanabilmiş olduğunu görüyoruz. Bu kadar yurt açığı varken AKP Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kızılay tarafından yaptırılan yurdu kiralayarak Belediye ek hizmet binasına dönüştürmüş, hali hazırda var olan yurdun kullanımını iptal etmiştir. Her yerde Belediye başkanları çocuklara yurt bulmaya çalışırken BBB Başkanı Yücel Yılmaz olan yurdu da kapatmıştır.”

“İKTİDARA GELDİĞİMİZ İLK YIL ÖĞRENCİLERİMİZİN YURT SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

“Önümüzdeki sene yapmayı planladıkları yurtlar ile kontenjanın 10 bin civarına çıkacağını beyan ederek, öğrencilerimizin yaşamış oldukları sıkıntıyı göz ardı ettiklerini göstermektedirler. AKP demek kriz demektir, sorun demektir, kaos demektir. Milletinden kopmuş, halkının yaşadığı sıkıntılardan habersiz 2023, 2053, 2071 hayalleri kuranlara halkımız gereken cevabı ilk sandıkta verecektir. Bizler sorunların çözümü için 50 yıl sonrasını değil bir yıl sonrasını hedef gösteriyoruz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu iktidara geldiğimiz ilk yıl bütün öğrencilerimizin yurt sorununu çözeceğini geçtiğimiz yıl beyan etmiştir. Gençlerimizi tarikat yurtlarına muhtaç etmeyecek, devletimizin imkânları ile bu sorunu çözeceğiz. Ülkemizin kaynaklarını yandaşa değil çocuklarımıza harcayacak ve her bir çocuğumuzun eğitim ve öğretim ihtiyaçlarını konforlu bir şekilde karşılayacağı yurtları inşa edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100.Yılında bahane üreten değil halkın sorunlarına çözüm arayan bir iktidar olarak halkımızın oyları ile göreve geleceğiz.” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP