DOLAR31,1225% 0.25
EURO33,8275% 0.54
STERLIN39,5286% 0.37
FRANG35,3695% 0.37
ALTIN2.034,37% 0,09
BITCOIN1.707.0014.686

“OKUYORUM, ÖĞRENİYORUM, ÖYLEYSE VARIM”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“OKUYORUM, ÖĞRENİYORUM, ÖYLEYSE VARIM”

Gazetemizin yazarlarından, eğitim koçu Döndü Polat’ın “Okuyorum, Öğreniyorum, Öyleyse Varım” adlı kitabı yayımlandı. Liya ve Ethan’ın olağanüstü sürükleyici öğrenme yolculuğunu anlatan kitap Kafe Kültür Yayıncılık tarafından basıldı. Kitap, İdefix, D&R, BKM başta olmak üzere bir çok internet portalında satışa sunuldu.

2004 yılından bu yana Balıkesir’de Sosyal Bilgiler öğretmeni olarak çalışan Polat, 2010 yılından bu yana hafıza teknikleri eğitici eğitmenliği, hızlı okuma eğitmenliği, sınav koçluğu ve yaşam koçluğu yapıyor. http://balikesir24saat.com ‘da düzenli olarak yazan Polat, “Bu kitabın serüveni oldukça uzun zaman öncesinde başladı. Okuma eylemi, hayatımda karşılaştığım ilk esrarengiz kapıydı benim için. O minicik köyümün daracık çevresinde kocaman dünyaya açılan sihirli bir kapıydı. Hayatın bana yüklediği en sihirli görev ise öğretmenlik oldu.Öğretmenlik hayatım boyunca gerçekleştirdiğim bir çok farklı çalışma, eğitim, deneyim sonucu ortaya çıkan en önemil beceri her zaman tabii ki okuma ve okuduğunu anlama oldu. Uzun yıllardır yaptığımız araştırmaların, eğitimlerin bir sonucu olarak ortaya çıkan bu kitap aynı zamanda hayatımda fark yaratan duyguların da bir sonucudur. Dileğim okurlarımın hayatında da fark yaratmasıdır” dedi.

Kişisel gelişim kitapları arasında yerini alan kitabı değerlendiren Prof.Dr. Abdullah Soykan, “Liya’nınserüveni, ‘öğrenme, anlama ve yorumlama” kıstaslarını hızlı okuma teknikleriyle birleştirerek bizlere hızlı okumanın önemini göstermektedir. Zamanın paha biçilemez olduğu dünyada hızlı okumanın önemini vurgulayan bu çalışma çok değerli bir konuya imzasını atmıştır” yorumunu yaptı. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP

Mehmet İNAN1 Aralık 2021 / 12:43Yanıtla

Tebrik ederim arkadaşım. Okurun bol olsun.