Yayınlanma Tarihi :

OK’TAN İLGİNÇ BİR İDDİA

OK’TAN İLGİNÇ BİR İDDİA

” Susurluk ilçesi Yıldız Mahallesi ve Aziziye mahalleleri arasında kalan bir besihane Susurluk çayına deşarj ediliyor” diyen İyi Partili Ok, bu besihanenin AKP Hükümetleri döneminde İçişleri  Bakanlığı yapan bir şahsa ait olduğunu, bu nedenle üzerine gidilemediğini iddia etti.

İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok; Kazdağları’ndan sonra bu kez Susurluk ( Simav) Çayı’nda yaşanan önemli bir çevre sorununa dikkat çekti.   TBMM’de basın toplantısı düzenleyen İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, şu açıklamayı yaptı:

“Bir yanda maden arama bahanesiyle sadece Türkiye’nin değil, Dünya’nın gözbebeği Kazdağları başta olmak üzere, HES’ler bahanesiyle Karadenizimizin bütün doğal güzellikleri katledilirken; bir taraftan da Balıkesirimizde bir başka çevre katliamı yaşanmaktadır. Katledilen sadece topraklarımız değil; geleceğimiz  ve  istikbalimiz olan evlatlarımızın güzel  ve sağlıklı çevrede yaşama haklarıdır. Balıkesirimizin Susurluk ilçesi Yıldız Mahallesi ve Aziziye mahalleleri arasında kalan bir besihane Simav çayına, Balıkesir halkının ifadesiyle Susurluk çayına deşarj ediliyor”

“KİM BU ESKİ BAKAN”

” Ben artık sözün bittiğine inanıyorum” diyen Ok sözlerini şöyle sürdürdü:

” Bu besihanenin AKP Hükümetleri döneminde İçişleri  Bakanlığı yapan bir şahsa ait olduğu için, üzerine gidilemediği, gidilmesinin de formaliteden olduğunu maalesef üzülerek görüyoruz. Balıkesir Çevre İl Müdürlüğü durumu tespit ediyor ve bu şahsa ve  besihaneye bir ceza kesiyor. Ama bu ceza o kadar komik ki ‘Sen işine devam et, bakma biz ceza kesiyoruz ama sen çevreyi katletmeye devam et’ der gibi. Kısacası ödül verir gibi. Ve bu cezadan 10 gün sonra  Simav çayına, çevreyi katleden zehirli atıklar boşaltılmaya devam ediliyor. Özellikle Çevre ve Şehircilik Bakanıyla, Tarım ve Orman bakanına buradan sesleniyorum. Lütfen gereğini yapınız. Aksi takdirde Balıkesir halkı burada toplumsal eylemlere başlayacak” (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP