DOLAR27,1479% 0.08
EURO29,0073% 0.11
STERLIN33,2632% -0.3
FRANG29,9750% -0.04
ALTIN1.680,29% 0,34
BITCOIN728.5010.356

OK VE SARI’DAN ZOR SORULARA İLGİNÇ YANITLAR

Yayınlanma Tarihi :
OK VE SARI’DAN ZOR SORULARA İLGİNÇ YANITLAR

Millet İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok, CHP Altıeylül ve Karesi ilçe başkanlıklarının ardından bugün de CHP İl Başkanı Serkan Sarı’yı ziyaret etti. Ok ile Sarı merak edilen konularda açıklamalar yaptı.. 

Başkan adayı İsmail Ok’a CHP ziyaretinde İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna ve Karesi Belediye Başkan adayı Metin Özpınar ile ilçe başkanları eşlik etti. CHP Balıkesir milletvekili Ensar Aytekin ile Altıeylül Belediye Başkan aday adayı Esin Balıbek de ziyaret de hazır bulundu. CHP’nin Karesi Belediye Başkan adayı Levent Tellioğlu‘nun ise şehir dışında olduğu için toplantıya katılamadığı bildirildi.

 

“AHMET AKIN OLAYI”

İsmail Ok açıklamaların ardından, bir partilinin “Gözümüzün içine bakarak Ahmet Akın’a hakaret etmediğinizi bize söyleyebilir misiniz” şeklindeki sorusu üzerine bir kez daha kesinlikle hakaret etmediğini öne sürdü. Ok, ” Bir milletvekilinin, bir babanın, bir öğretmenin ‘seni sokağa çıkarmam’ diye bir tehditte bulunması kadar akıl ve izan dışı bir şey olamaz. Buna ilk önce ben karşı çıkarım.  Burada bir kez daha tekrar ediyorum. Ben aynen  ‘Eğer bu konularla ilgili bir açıklama yapmazsanız Cumhuriyet Halk Partisi tabanı sizi sokağa çıkarmaz’ dedim. Bu kadar… Birileri bu sözleri kıvamından çıkararak, bizi CHP tabanı ile karşı karşıya getirmeye çalışmıştır. Ama bunlar beyhude çabalardır. Bırakın Balıkesir’deki CHP tabanını tüm Türkiye’deki CHP’liler bizi tek adam rejimine  verdiğimiz mücadeleden zaten biliyor. Dolayısıyla bir proplem yoktur” dedi.

Ok, bir gazetecinin “Bu konuda Ahmet Akın’ı arayıp konuştunuz mu” sorusuna ise şu yanıtı verdi:
” Arkadaşlar Kuvay-i Milliye kıvılcımı yanmıştır. Bu mesele Ali Veli meselesi değildir. Bu ‘söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ diyenlerin meselesidir. Biz yolumuzda ilerliyoruz. Ahmet Akın bey de bizlerle beraberdir”

SARI’DAN OK VE İSTİFA AÇIKLAMASI

CHP İl Başkanı Serkan Sarı ise basın mensubunun sorusunun ardından “İsmail Ok’u desteklemeyeceğiz” şeklinde bir açıklamasının olmadığını söyledi. İstifa edeceği yönündeki açıklamaları ile ilgili bir soruyu da yanıtlayan Sarı, parti örgütünün ortak talebi doğrultusunda 31 Mart’a kadar mücadele etmeye karar verdiklerini vurguladı.

“Biz Türkiye’yi de Balıkesir’i de seviyoruz”diyen Sarı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“O gün yaptığımız açıklamalarda da, gerekirse tüm örgütlerimizle birlikte istifa edeceğimizi söylemiştik. Tüm partililerimizle, üyelerimizle, örgütümüzle yaptığımız görüşmeler sonrası bu mücadeleyi tamamlamamız gerektiğine karar verdik. Biz 1 Nisan’da güneşli bir Balıkesir’e uyanmak için, bu şehrin sokaklarına huzur ve mutluluk getirmek için her türlü özveriyi göstermeye hazırız.  Bu salondaki arkadaşlarla mücadelemizi sürdüreceğiz. Göreceksiniz, 31 Mart akşamı başarımızı ortaya koyacağız”

“KARESİ VE ALTIEYLÜL NE OLACAK”

CHP’li Serkan Sarı, “İsmail Ok her konuşmasında ‘Karesi ve Altıeylül’de hangi partiden kim aday olursa olsun biz bunu saygıyla karşılarız. Bu konuda bizim boynumuz kıldan ince’ diyor.  Sizde bunu söyleyebilir misiniz” sorusuna da şu yanıtı verdi:
“Örgütlerimizle, partililerimizle, halkımızla yaptığımız temaslar sonucu merkez ilçelerde uyumu sağlayabileceğimiz bir yol haritası koyduk. Bu yönde raporlarımızı sunduk. Çok kısa bir zamanda kamuoyunun huzurunu sağlayacak, mutlu olacağı bir sonuç çıkacaktır. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Bütün partililerimiz birbirine sarılarak,  bugün ittifak ruhuna yakışır şekilde bu beraberliği sürdürecektir. Bir kaç gün içinde adaylarımız da açıklanacaktır”

Coşkun YAMAN(balikesir24saat)

YORUM YAP