“ÖĞRENCİYKEN GÖNÜLLÜSÜ OLDUĞU HABITAT’A EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR”

Yayınlanma Tarihi :
“ÖĞRENCİYKEN GÖNÜLLÜSÜ OLDUĞU HABITAT’A EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR”

Yücel Yılmaz, 1996’da öğrenciyken gönüllü olarak çalıştığı Habitat’a bu kez Belediye Başkanı olarak ev sahipliği yapıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen 3 Ekim Dünya Habitat Günü etkinlikleri dün Avlu’da sergi açılışı ve panellerle başladı.

Prof. Dr. İlber Ortaylı‘nın katıldığı panel öncesi konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz“1996 yılında Eskişehir’de üniversite öğrencisiyken Habitat Konferansı, İstanbul’da gerçekleştiriliyordu. O zaman İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yabancı dil bilen öğrencileri HABITAT için şehre davet etmişti. Gönüllü olarak gittik, çalıştık. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dı. O gün gönüllü olarak görev yaptığım etkinlikten etkilenmiştim. Allah nasip etti, şimdi Sayın Cumhurbaşkanımla yol arkadaşlığı yapıyoruz. Allah nasip etti, özendiğim HABITAT etkinliğini Balıkesir’imize getirdik.” dedi.

“ŞİMDİYE KADAR Kİ EN COŞKULU HABITAT OLACAK”

Salonu hınca hınç dolduran Balıkesirlilerin, kendisine ilham verdiğini söyleyen UN-HABITAT İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif ise, “İşte, Balıkesir’in enerjisi bu. Ben, bu denli coşku ve kalabalık görmedim. Genç-yaşlı, her yaştan insanın burada olması bizlere ilham veriyor. Siz, burada ‘boşluğu dolduruyor’ toplantıyı amacına ulaştırıyorsunuz. Sayın Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz, sizlerin ona verdiğiniz enerji sayesinde her zaman güler yüzlü. Şu andan eminim; Balıkesir’de gerçekleştirilecek olan 3 Ekim Dünya Habitat Günü, şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz en coşkulu HABITAT Günü olacak. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

KUTLAMA PROGRAMI BELLİ OLDU

3 Ekim Dünya Habitat Günü Balıkesir’de bugün kutlanacak. Program saat 09.00’da kayıtların yapılmasıyla başlayacak 10.00’da açılış töreni ve konuşmalar yapılacak. 11.00- 12.45 arasında Habitat tematik paylaşımlar, 13.00’de Habitat Özel Oturumu gerçekleştirilecek. 120 ülkeden konuklarla birlikte  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da açılışa katılacak.  (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP