DOLAR31,2403% 0.1
EURO33,9681% 0.26
STERLIN39,6767% 0.23
FRANG35,5612% 0.1
ALTIN2.043,66% 0,15
BITCOIN1.912.2877.404

ÖĞRENCİLERE, VELİLERE, ÖĞRETMENLERE YKS MESAJI

Yayınlanma Tarihi :
ÖĞRENCİLERE, VELİLERE, ÖĞRETMENLERE YKS MESAJI

2020 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ; 27 Haziran 2020 Cumartesi günü Temel Yeterlilik Testi (TYT ) ; 28 Haziran 2020 pazar günü ise Alan Yeterlilik Testi  (AYT ) ve Yabancı Dil Testi olmak üzere üç farklı oturumda gerçekleştirilecek 

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız sınav öncesi öğrencilere seslenirken, “Öğrenim hayatınızdaki birçok zorlu sınavın, on iki yıllık maratonun ardından bu hafta sonu Yükseköğretim Kurumları Sınavına gireceksiniz. Sınavın gerçekleştirileceği tüm okullarımızda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda siz değerli öğrencilerimize en rahat sınav ortamının sağlanması amacıyla gereken tüm tedbirler alındı, hazırlıklar tamamlandı.     Uzun zamandır büyük emekler harcayarak hazırlandığınız bu sınavda hepinize başarılar diliyor; gönlünüzde olan hedefe ulaşmanızı yürekten temenni ediyorum. Unutmayın, hiçbir emek zayi olmaz” dedi.

Yıldız velilere de şu  mesajı verdi:

” Çocuklarınızın başarısı için doğduğu günden bu yana birçok fedakârlıkta bulundunuz. Onların başarısını görmek elbette ki hakkınızdır. Çocuklarınızın başarılı olmalarında en önemli etkenin sizler olduğunu unutmayınız. Onlara her daim ne kadar değerli olduklarını, sınav sonucu nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın hiçbir sınavın onların değerini belirleyemeyeceğini sınav günü olduğu gibi sınavdan sonra da desteğiniz ve şefkatiniz ile hissettiriniz”

Öğretmenlere de seslenen “Öğrencilerimizin anne ve babalarından sonra en büyük destekçileri sizler oldunuz. Elde edecekleri her türlü başarıda sizlerin payı yadsınamayacak kadar fazladır. Öğrencilerimize başta doğru, iyi ve güzel olanı anlatarak eğitim hayatları boyunca sağladığınız desteklerinizden ve fedakârlıklarınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum.  Her şey gönlünüzce olsun…” dedi. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP