DOLAR 32,2448 % 0.11
EURO 35,0074 % -0.01
STERLIN 41,3701 % 0.01
FRANG 35,7046 % 0.11
ALTIN 2.427,65 % 0,11
BITCOIN 68.507,25 1.387
Yayınlanma Tarihi :

O LİSTEYİ DE AÇIKLA BAŞKAN

O LİSTEYİ DE AÇIKLA BAŞKAN

Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık, Mart ayı öncesi dönemde basına yapılan “haksız” ödemelerle ilgili suç duyurusunda bulunduklarını açıklarken, “Bu konuyla ilgili son sözü yargı söyleyecek” dedi. Başta basın emekçileri olmak üzere kamuoyu “haksız ödeme”  yapılan basın kuruluşlarını merak ediyor ve o listenin açıklanmasını istiyor.   

Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık’ın açıklaması şöyle:

“Karesi Belediyesi eski yönetimi eğer devam etseydi, Mart ayı ödemesi baz alınarak hesaplandığında 2024 yılı sonuna kadar toplam 53 MİLYON TL civarında haksız ödemenin basına yapılacağını açıklamıştık…

Bugün itibariyle Mart ayı öncesi dönemde basına yapılan ödemelerle ilgili SUÇ DUYURUSUNDA bulunduk.

Bu konuyla ilgili son sözü YARGI söyleyecek.

• Bundan sonraki dönemde hukukun, demokrasinin önemli unsurlarından biri olarak gördüğümüz; alın teri döken, habercilik peşinde koşan basın mensuplarıyla kanuna, vicdana ve ahlaka uygun çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.

•Tek gayemiz Karesili hemşehrilerimizin hakkını sonuna kadar savunmak olacak!

 

KİMLERE HAKSIZ ÖDEME YAPILDI!

Öte yandan Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık’ın açıklamaları sonrası tüm Balıkesir basınının töhmet altında kaldığı vurgulanıyor. Başta basın emekçileri olmak üzere kamuoyu “haksız ödeme”  yapılan basın kuruluşlarını merak ediyor ve o listenin açıklanmasını istiyor.

(balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP

CENKHAN SANDIKCIOĞLU 12 Mayıs 2024 / 00:03 Yanıtla

Yıllarca Politika ve bazı gazetelerde cok yazılarım çıktı. Sonra bana ” yazma” dediler. Yazdırmadılar. Yazılarım çok okundu, Zaman zaman yazdığım iternet ortamında da yazdıklarım yüzlerce okur tarafınrdan beğeni aldı. Kim bilir yine yazabilirim. Göreceğiz… Sağlık, mutluluk ve iyi şanslar dileklerimle.