Yayınlanma Tarihi :

O KULAK ÇEKİLECEK!

O KULAK ÇEKİLECEK!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart yerel seçimlerinde halkın iktidarı uyarmasını isterken, “O kulak çekilecek. İstanbul gidecek, Ankara gidecek, Bursa gidecek, Balıkesir gidecek, Antalya gidecek… Kulak çekilirse EYT hallolur, kulak çekilirse 3600 ek gösterge hallolur, kulak çekilirse emekliye zam gelir, esnafa teşvik gelir.O kulağı çektirmek de hepimizin görevidir” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok’un ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısına katılırken, iktidarı sert sözlerle eleştirdi.

İktidarın yerel seçimi beka sorunu olarak göstermesini eleştiren Akşener, “17 sene evvel bu ülkeyi sıfır terörle almış bir iktidar var. Bu arkadaşlar 17 yılda ne yaptı da,  bu ülkenin bir beka sorunu oldu. Terör örgütüne ‘Ne istedikse verdik’ dediler ya, bu millet de ne talep ettilerse verdi. Başbakan yaptı, Cumhurbaşkanı yaptı.  24 Haziran’da uçuyorduk, kaçıyorduk, her şeyler oluyordu. Yetmedi. Yine yerel  seçime giderken yine birden bire  beka meselesi  ile karşı karşıya kaldık. Gerçekten Türkiye’nin  yerel seçimlerle bekasının bir ilgisi var mıdır sorusunu birisi bana izahat etsin” dedi.  Akşener partililerin “koltuk bekası” sözlerine “Koltuklar garanti kardeşim. Biri 4 yıl oturacak, öbürü Allah ne verdiyse” yanıtını verdi.

“VATANDAŞ RİYAKARLIĞI KABUL ETMEDİ”

Türk siyasi tarihinde en ağır iftira ve en hakarete uğrayan siyasetçi olduğunu belirten Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ama buna sebep olanların hiç birine şerefsiz demedim , alçak demedim.  Herkes birbirine şerefsiz de ahlaksız da dedi.  Şimdi izah edilemiyor. Biri ülkücülere hakaret etti ; ‘fatiha bilmezler’ diye dedi, öbürü 41 defa Haliç’te yıkadı. İkisi de sözünün arkasında duruyor. Bu seçmen,  radyo düğmesi ya da tv kumandası değil ki programı değiştirsin. Dolayısıyla ‘bu birlikteliği sağlayan nedir’ sorusunun cevabı yok. Vatandaş bu riyakarlığı kabul etmedi. sayın Erdoğan’ın deyimiyle konsolide olunmadı. Şimdi bu salonu şereflendiren sizlerin birlikteliğini berhava etmek için en ağır hakaretler ediliyor. Vallahi öyle cevaplar veririm ki gece yatarken düşünürler ama gerek yok. Çünkü inşallah Balıkesir Büyükşehir alınacak, tüm ilçeler alınacak”

 

“TENCERE İKTİDARI SALLIYOR”

Esnafın kan ağladığını, gençlerin işsiz olduğunu belirten Akşener, mutfakta yangın olduğunu, tencerenin de iktidarı salladığını öne sürdü.  CHP İl  Başkanı Serkan Sarı’ya seslenen Akşener, şöyle konuştu:

“Sayın Başkan, Allahın sopası yok görüyor musunuz. Rahat rahat söyleyebilirsiniz. Hep diyordu ya ‘CeHaPe zihniyeti’ diye. Başkanım siz de şimdi diyeceksiniz ki, ‘Eyyyy Erdoğan, kuyruklar kuyruklar, tanzim satışlar. Şimdi hep diyeceğiz ki, 81 ilde tanzim isteriz, patates soğan yetmez, akaryakıt isteriz, elektrik isteriz, gübre isteriz, ilaç isteriz’  Hani rahmetli Müslüm baba  ‘dünyayı yakarsa garipler yakar’ dedi ya,  rahmetli Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in de , ‘her tencere her iktidarı sallar’ diye bir sözü var.  Şimdi tencere sallıyor. Eee sallayınca neyle örtecek,  hakaretle örtecek, neyle örtecek iftira ile örtecek. Şimdi birbirimize düşelim istiyorlar. Arkasından da onların işaret ettiği yerde oyalanalım. Hayır, Balıkesir’de her evin kapısını çalacaksınız, elini tutacaksınız. Vatandaş dün korkuyordu bugün açık açık İsmail Ok’a oy vereceğini söylüyor. Bir genel başkan yardımcısı  31 Mart akşamı doların 5 liranın altına ineceğini, damat bey 2.5 milyon insanın işe alınacağınıı söylemiş. Ne kadar iyi ama devletin fabrikalarını satarken, 2.5 milyon insanı nerede istihdam edeceksiniz”

“KULAĞI ÇEKERSENİZ BİR ÇOK ŞEY HALOLUR”

Yerel seçimde iktidarın mutlaka uyarılması gerektiğini vurgulayan Akşener şunları söyledi:

“Hepinizi şu kulağı şakırt diye çekmeye davet ediyorum. Bu arada anne terliği de atabilirsiniz. O kulak çekilecek. Ne olacak? İstanbul gidecek, Ankara gidecek, Bursa gidecek, Balıkesir gidecek, Antalya gidecek. O geceki balkon konuşması ‘Ey aziz milletim. Verdiğimiz mesajı aldım. Gereğini yapacağım’diyecek. Ve o andan itibaren aziz Türk milletinin her bir ferdi velinimet olacak. Ama oylar verilirse  zaman ceketimi atsam seçilir modelinde , diyecek ki herkes halinden memnun geçenden 5 akçe, geçmeyenden 10 akçe alınacak, dolayısıyla ertesi gün  zam yağmuru olacak. Kulak çekilirse EYT hallolur, kulak çekilirse 3600 ek gösterge hallolur, kulak çekilirse emekliye zam gelir, esnafa teşvik gelir. O kulağı çektirmek de hepimizin görevidir”

Akşener konuşmasının ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok’un lansman toplantısını ve projelerini izledi. Ardından Millet İttifakı’nı oluşturan CHP’li ve İYİ Partili belediye başkan adayları ile partilileri selamladı. Coşkun YAMAN(balikesir24saat) 

 

 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP