Yayınlanma Tarihi :

“O KULAK ÇEKİLECEK, DAMAT GİDECEK”

“O KULAK ÇEKİLECEK, DAMAT GİDECEK”

Millet İttifakı’nın Balıkesir’deki ortak mitingi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımıyla gerçekleştirildi. İki lider, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirip,,  Kuva-yi Milliye alanını dolduran partililerden İsmail Ok ve  20 belediye başkan adayı için destek istedi.

İki lider miting alanındaki vatandaşları birlikte selamladı.  İlk konuşmayı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir’in Türkiye’nin en önemli illerinden biri olduğunu belirtirken, tarımın ve hayvancılığın başkentinde tarım ve hayvancılığın bittiğini söyledi.  Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Şimdi geçmişte AK Partiye oy veren değerli vatandaşlarımın vicdanına sesleniyorum. ’17 yıl vergi’ dediler tamam, ‘özelleştirme’ dediler tamam, ‘borçlanma’  dediler tamam. 17 yılın sonunda bu memleketin güzel insanlarını getirdiler soğan kuyruğuna, patates kuyruğuna mahkum ettiler. Sevgili kardeşim bunu vicdanına soracaksın ve sandığa öyle gideceksin”

   

“BAY KEMAL OLMAK KOLAY DEĞİLDİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle  sürdürdü:

“Ben bunları söylediğim zaman Erdoğan diyor ki, ‘Bay Kemal konuşuyor’ Bay Kemal konuşur tabi, Bay Kemal ağzına bant mı çeksin? Bay Kemal olmak kolay değildir, Bay Kemal olmak için namuslu adam olmak lazım. Bay Kemal olmak için yürekli adam olmak lazım. Bay Kemal olmak Trump telefon ettiğinde papazı hemen bırakmamak demektir. Bay Kemal olmak için sabahın köründe oğluna telefon açıp, ‘oğlum paraları sıfırladın mı’  dememek lazımdır. Bay Kemal olmak için kul hakkı yememek lazımdır. Bay Kemal olmak o kadar kolay mı?”

“İŞSİZLİĞE DİKKAT ÇEKTİ”

İşsizliğin ülkenin  en ciddi sorunlardan birisi olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Son bir yılda 1 milyon 11 bin kişi işinden oldu. 1 milyon haneye para girmiyor. 1 milyon hanede sorun var, en az 1 milyon hanede. Türkiye genelinde 7,5 milyon insanımız işsiz. Üniversite mezunu, ilkokul mezunu, okula gitmemiş milyonlarca kişi işsiz ve bunlara iş bulunması lazım. Sayın İsmail Ok dedi ki, ‘Ben Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda istihdam alanları yaratacağım’ Yaratacaksın Başkan, bu senin görevin, aynı zamanda Balıkesir’e verdiğin bir söz. Ben de dikkatle dinledim inşallah seni Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına koltuğuna oturtacağız, hep beraber oturtacağız. Çünkü bizde demokrasiye inanmak var, insana saygı var. Biz kavgadan yana değiliz huzurdan yanayız, bereketten yanayız, birlikte yaşamaktan yanayız. İsteriz ki her evde huzur olsun, her evde bereket olsun, her evde tencere kaynasın, her çocuk çalışsın, herkesin işi, herkesin aşı olsun güzel bir Türkiye’de.

CENNETİ CEHENNEME ÇEVİRDİLER
“Cennet gibi bir ülkeyi cehenneme çevirdiler. Her gün kavga, her gün iftira, her gün bir sürü laf. Yeter arkadaş ya, bir üç gün konuşma ya! Üç gün konuşma da bari millet biraz rahatlasın. Günün 24 saati bütün televizyon kanalları beyefendi için çalışıyor. İstediğin kadar eleştir, istediğin kadar iftira at. Biz bildiğimiz yoldan, hak yolundan asla ve asla ayrılmayacağız. Her yerde söyleyeceğiz, ‘hak, hukuk ve adalet’  diyeceğiz”

“SANKİ SAVAŞA GİDİYORUZ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de konuşmasında Cumhurbaşkanı ve AKParti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirirken, vatandaşlardan bir kez daha iktidarın kulağını morartana dek çekmesini ve uyarmasını istedi.  Akşener,” Bu kulak çekilecek, damat da gidecek” dedi.  Akşener şöyle konuştu:

“Biz bir yerel seçime gidiyoruz, sanırsınız ‘Allah Allah’ nidalarıyla savaşa gidiyoruz. Hiç düşündünüz mü niye Erdoğan’ın ağzından savaş sahnesine düştü. Bak hanım kızım diyor ki ‘kaybedecek’. Kaybedecek çünkü 17 yıldır hepimizi birbirimizle kafa kafaya tokuşturarak oy almaya alıştı ama deniz bitti”

HADİ ORADAN

“Haram lokmayı bir kere yerseniz, sizin için her şey mübahtır. Bugün bizi yönetenler, işe sapa gelmez hakaretlerle bu milleti bölmeye çalışanlar, inanılmaz bir kayırmacılığın var olduğu ülkenin yöneticiliğini yapanlar, kendileri 48 bin liralık çay içerken, vatandaşın başına 100 gramlık çayı atamazlar. Ayıptır, günahtır, haramdır! 10 araba, 3 helikopter, 3 bin korumayla geziyor. Bir de milletin adamıymış, hadi oradan…”

 

“BEN SEÇİLMEYECEĞİM, İSMAİL OK SEÇİLECEK”

“Bu seçimler yerel seçim. Ben seçilmeyeceğim İsmail Ok seçilecek. Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu seçilecek. Sanki Erdoğan seçilecekmiş gibi. Böyle bir yerel seçim olur mu? Yapmaya çalıştığı milleti dövüştürmek”

“TBMM BEYEFENDİ’NİN GÖZÜNDE BİR DELİK”

“CHP ve İYİ Parti, Demokrat Parti ve Saadet Partisi 24 Haziran’da 18 milyon oy almış. Şimdi o oyu vereni de, yöneticisini de terörist ilan etti. Bu çok büyük bir iftiradır. Şimdi diyorlar ki, ‘Sen konuş Abla biz öderiZ’  Beni önce para, sonra hapis ile tehdit etti. Ama en ayıbı ne? Diyor ki ‘kaçacak deliği yok’. Kuvayı Milliye’nin şehri Balıkesirliler. TBMM’yi kurabilmek için çekilen emekleri, büyüklerinizin ortaya koyduğu o emekleri biliyorsunuz. TBMM, Beyefendinin gözünde bir delik… Bu kadar şirazesi kaymış, şaftı bozulmuş bir siyaset adamını bu seçimde cezalandırmalı, o kulağı çekmelisiniz. Şöyle hafif morartarak çekin. Bu kulak moraracak”

 “TARZAN ZORDA”

“Kulağı çektiğiniz zaman ne olacak? İddia ediyorum önce Damat gidecek. O kulak çekilmezse diyecek ki, ‘Millet halinden memnun’, sonra zam üstüne zam yapacak. Sonra kararları almak zorunda kalacak. Alamadığı takdirde de biz yapacağız inşallah. Tayyip Bey bütün şehirlerde kendini tartıya koymuş durumda. Bir Cumhurbaşkanı Ankara, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ile dövüşür mü? Bunların sebebi ne? Tarzan zorda. ‘Sözde İyi Parti’ diyor bize. Hadi oradan be! 5 milyon kişinin oyunu alan bir partiye, Meclis’te sandalyesi olan bir partiye ‘sözde’ diyemezsin”

“FESLİ’DEN TARİH ÖĞRENİRSEN BÖYLE OLUR”

“Bu millet kimin dürüst, kimin yalancı olduğunu bilir. Bu kulağı çekeceksiniz. Ama komşularınızla, arkadaşlarınızla, dostlarınızla bunlar için kötü olmayacaksınız. MHP’ye, AKP’ye oy verenler benim kanımdır, canımdır, kardeşimdir. Ama 82 puanla mülakatta elenen kız çocuğunun yerine 55 puanla atanan genç kul hakkı yemiştir. ‘Ülkücüler Fatiha’yı bilmezler’ dedi. Kürdistan, dediğin Irak’ın Kuzeyi kadim bin yıllık Türkmenelidir. Önce onu öğren. Fesli’den tarih öğrenirsen böyle olur. Bu arkadaşa kim söverse yan yana gelir. Geçen gün de ‘Türkiye hukuk devletidir’ dedi. Gülesim geldi, aklıma Brunson geldi.”

Kılıçdaroğlu ve Akşener miting öncesi, Türkiye Harp Malulu Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği’ni, mitingin  ardından ise  İYİ Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. (balikesir24saat) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP