DOLAR31,1468% 0.13
EURO33,8331% 0.06
STERLIN39,5150% 0.06
FRANG35,4025% 0.15
ALTIN2.038,89% 0,34
BITCOIN1.768.4839.843

NORMALLEŞME UYARISI

Yayınlanma Tarihi :
NORMALLEŞME UYARISI

Vali Hasan Şıldak  Ramazan Ayı boyunca uygulanan tam kapanma sürecinde Balıkesir’deki vaka sayılarında hissedilir bir düşüş yaşandığını vurgularken, Kademeli Normalleşme Dönemi’nde de kurallara istisnasız uyulması gerektiğini bildirdi. 

Vali Şıldak sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla kademeli normalleşme için belirlenen iki haftanın önemine vurgu yaparak, günlük hayatın normale dönmesi için yine bu iki haftanın iyi değerlendirilmesi gerektiğini  söyledi.

 “VATANDAŞLARIMIZA GÜVENİM TAM”

Vali Şıldak’ın mesajı şöyle:

“Sevgili Hemşehrilerim,

Yeni haftanın sağlık, huzur ve başarı dolu olmasını temenni ediyorum.

Bu sabah itibariyle Tam Kapanma Dönemini tamamlayarak 1 Haziran 2021 Salı gününe kadar sürecek olan Kademeli Normalleşme Dönemine başlamış bulunuyoruz.

Etkili şekilde uyguladığımız tam kapanma tedbirleriyle birlikte vaka sayıları İlimizde önemli ölçüde düştü. Ancak normal günlük hayata geri dönebilmemiz için hastalığın kontrol altına alınması, vaka sayılarının daha da azalması gerekiyor.

Bu nedenle Balıkesir olarak önümüzdeki iki haftayı yine çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor.

Bunun için;

Kuralları istisnasız uygulayalım.
Maske ve mesafeden taviz vermeyelim.
Ziyaret yapmayalım.
Kalabalık ortamlara girmeyelim.
Zorunlu değilse dışarıda bulunmayalım.
Alışverişimizi en hızlı şekilde yapalım.

Salgının kapalı ortamlarda, kalabalık yerlerde yayıldığını hatırlayalım.

Balıkesir’in en kısa sürede normal hayata dönmesi için hep birlikte sabırla gayret edelim. Bu konuda bütün değerli vatandaşlarımıza güvenim tamdır. Her bir vatandaşımıza anlayış ve dikkatleri için bir kez daha teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”  (balikesir24saat.com)

YORUM YAP