NEYSEKİ BU KONSERLER İPTAL EDİLMEDİ !

Yayınlanma Tarihi :
NEYSEKİ BU KONSERLER İPTAL EDİLMEDİ !

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Arometerapi Festivali etkinlikleri arasında yer alan konserler Hande Yener dışında gerçekleştirildi. Kutsi, Muazzez Ersoy, Nil Karaibrahimgil, Manga, Mithat Körler, Aslı Hünel sahneye çıkıp, şarkılarını söyledi. 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Arometerapi Festivali’nde Burhaniye Çiftçi Eğitim Merkezi’ndeki hareketlilik ve etkinlikler  konserlerle gece Ören Sahili’ne taşındı.

Festival kapsamında Kutsi, Muazzez Ersoy, Nil Karaibrahimgil, Manga, Mithat Körler, Aslı Hünel konserleri gerçekleştirildi. Konserleri binlerce kişi izledi.

HANDE YENER KONSERİ İPTAL !

Kendilerini “Balıkesir Sivil Toplum Platformu” olarak adlandırılan bir grubun bu yıl çeşitli gerekçeler öne sürüp, festivallerin iptal edilmesini istemesinin ardından Aromaterapi Festivali etkinlikleri arasında yer alan Hande Yener konserinin iptal edilmesi ise müzikseverleri üzdü, toplumun bir çok kesiminin  tepkisini çekti.

Bazı gruplar Yener’in LGBT yürüyüşüne katılıp destek vermesi nedeniyle konser vermesine karşı çıktı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de konseri iptal etti ancak bir açıklama yapmadı. Kapanış konserini Hande Yener yerine Aslı Hünel verdi.

“KARŞILIKLI ŞİFALANMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Hande Yener, konserinin iptal edilmesinin ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparken, “Balıkesir konserimiz, bazı gelen tepkiler üzerine Balıkesir Belediyesi tarafından maalesef iptal edilmiştir. Her türlü görüşe saygı duyuyorum ancak bazen birbirimizin sesi olmamız gerekir. Ben yasaklanacak bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Enerjimle ve tüm sevgimle sahnede olmaya, karşılıklı şifalanmaya devam edeceğim, bu değişmez. Başka bir zaman görüşmek dileğiyle Balıkesir. Hümanist olmak ve toplumu ayrıştırmamak en uygun davranış biçimi ve hep tercihim bu…”mesajını paylaştı. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com)

YORUM YAP