DOLAR 32,3008 % -0.03
EURO 35,0677 % 0.35
STERLIN 41,5301 % 0.23
FRANG 36,0418 % -0.26
ALTIN 2.398,40 % -0,69
BITCOIN 67.796,00 0.001
Yayınlanma Tarihi :

“NEŞELİ GÜNLER” EGE MAHALLESİ İLE SÜRDÜ

“NEŞELİ GÜNLER” EGE MAHALLESİ İLE SÜRDÜ

Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen “Karesi Neşeli Günler Çocuk Oyunları ve Sinema Günleri’nin” ikinci etkinliği Ege Mahallesi’nde gerçekleştirildi ve yoğun ilgi gördü

Sıfır Atık Çevre Temizliği ve Geri Dönüşüm Bilincinin geliştirilmesi amacıyla Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen “Karesi Neşeli Günler Çocuk Oyunları ve Sinema Günleri’nin” etkinliğinin ikinci ayağı Ege mahallesinde Muharrem Hasbi Koray Lisesi bahçesinde gerçekleştirildi. Geleneksel çocuk oyunlarıyla başlayan etkinlikte ülkemizin birbirinden değerli sinema sanatçılarının rol aldığı ‘Hababam Sınıfı’ adlı film gösterildi. Sinema gösterimi öncesi Karesi Belediyesi tarafından kurulan stantlara plastik şişe, kapak, kullanılmış pil, eski oyuncalar, kitaplar vb. gibi eşyalar getiren aileler ve çocuklarına patlamış mısır ve gazoz ikramında bulunuldu.

SIFIR ATIK KAMPANYASINA DESTEK

“Karesi Neşeli Günler Çocuk Oyunları ve Sinema Günleri”nde vatandaşlar alanı tıktım tıklım doldururken, ailecek eğlenceli zamanlar geçirerek film izlediler. Etkinliğe Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ailesi ile birlikte katıldı. İlk olarak geri dönüşüm eşyalarının toplandığı standa giden Başkan Orkan topladığı pet şişeleri stant görevlilerine teslim ederken, vatandaşların getirdiği atıkları da teslim aldı.

Çocuklarla sohbet ederek Sıfır Atık Kampanyası’nın önemine değinen Başkan Orkan daha sonra çocuk oyunlarının oynandığı alana geçti. Burada çocuklarla bir süre vakit geçiren Başkan Orkan daha sonra sinema gösteriminin yapılacağı alanda vatandaşlarla bir araya geldi.

KADIN MUHTARDAN BAŞKANA ÇİÇEK
Başkan Orkan’a Ege Mahallesi Muhtarı Sema Ak tarafından çiçek takdim edildi. Etkinliğe İşkur İl Müdürü Nazım Balcı, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP