DOLAR31,3270% 0.3
EURO33,9086% 0.11
STERLIN39,6151% 0.15
FRANG35,3579% 0.08
ALTIN2.053,99% 0,06
BITCOIN1.946.807-0.808

NEFES KESTİLER

Yayınlanma Tarihi :
NEFES KESTİLER
Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Özel Harekât Şubesi tarafından gerçekleştirilen rehine kurtarma tatbikatı nefes kesti…

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü  Özel Harekât Şube Müdürlüğü’nün ulaştırma araçlarına yönelik otobüs kaçırma olaylarına müdahale ve rehine kurtarma tatbikatı Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi atış alanında yapıldı.
Vali Ersin Yazıcı,  İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Balıkesir POMEM Müdürü Sertaç Solgun  izleme kulesine çıkarak, polislerin gerçeği aratmayan tatbikatını  izledi.
Otobüs kaçırma, rehine kurtarma ve suçlu yakalama gibi farklı senaryolarla yapılan tatbikat nefesleri kesti. Suçluya yakından müdahale yöntemlerini gösteren Özel Harekât polisleri, köpekli operasyon tatbikatı ve otobüsten rehine kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi.

İZ TAKİBİ YAPAN KÖPEKLER DE TATBİKATTA YER ALDI
Hazırlanan senaryolar gereği kaçırılan bir otobüsü durduran ekipler aracın etrafını sardı. Saniyeler içerisinde otobüse giren ekipler, şüphelileri etkisiz hale getirdi. Arkadaşlarının omuzuna çıkan iki polis ise eller tetikte önlem aldı. Ardından rehin alınan bir kişinin kurtarılması ve yaralıyı çıkarma senaryoları tatbik edildi. Yaptıkları tatbikatı başarı ile sonlandıran Özel Harekât Şube Müdürlüğü ekiplerinin tatbikatında  iz takibi yapabilen köpekler de kullanıldı.  Vali Ersin Yazıcı, tatbikatta katılan Özel Harekât Şubesi polislerini ve İl Emniyet Müdürü Hasan Onar’ı kutladı. Vali Yazıcı, polisliğin onurlu ve kutsal bir meslek olduğunu vurguladı.

POLİSLİK MESLEĞİ ÇOK DEĞERLİ BİR GÖREVDİR
Köklü bir geçmişe sahip olan emniyet teşkilatının ve bağlı eğitim kurumlarının kurulduğu günden bu güne vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlama noktasında çok büyük görevler üstlendiğini ifade eden Vali Yazıcı, “Emniyet Teşkilatı’mız; Türkiye Cumhuriyeti devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak; huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getirmektedir. Polislik mesleği çok değerli bir görevdir. Polis ve jandarma teşkilatlarımızın, yüz yılı aşan bir tecrübeyle aziz milletimizi yurdumuzun her köşesinde, her iklim şartında güvenlik ve huzuru sağlamak için şehitlik ve gazilik pahasına görev yapması, her zaman övünç kaynağımız olmuştur.  Polis Teşkilatımızı daha ileriye taşıyacak olan her çalışmayı desteklemeye devam edeceğiz. Bizim polis teşkilatımız, hiçbir şekilde milletten ayrı değildir. Bu vesileyle, görevleri başında şehit düşen kahraman polislerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”dedi. (balikesir24saat.com)

   
 

YORUM YAP