“NE DSİ ÇÖKTÜ NE BASKİ BATTI, ÇÖKEN DE BATAN DA SİZİN YALAN SİYASETİNİZ”

Yayınlanma Tarihi :
“NE DSİ ÇÖKTÜ NE BASKİ BATTI, ÇÖKEN DE BATAN DA SİZİN YALAN SİYASETİNİZ”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey; Altıeylül İlçesine bağlı Kozören’deki su sorununu gündeme getiren ve “DSİ çökmüş, BASKİ de batmış” diyen CHP Milletvekili Serkan Sarı’ya cevap verirken, “Ne DSİ çöktü ne BASKİ battı, çöken de batan da sizin yalan siyasetiniz.” dedi.

“OLAYI VE YAPILANI BİLMEDEN İFTİRA ATMAK KOLAY ”

Sadece seçim dönemi değil, her daim sahada olduklarını Kozören’e sorunun çözümü için farklı zamanlarda bizzat kendisinin gittiğini söyleyen AK Partili Canbey, CHP’li Sarı’nın iddialarına ateş püskürdü.

Milletvekili Canbey; “Sayın Sarı, devletin yönetilemediğini iddia etmiş. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 21 yıldır bu devleti yöneten kadrolarız. Bu aziz millet 21 yılda olduğu gibi bu yılda ülkemizi 5 yıl daha yönetme yetkisini bu AK kadrolara vermiştir. Biz doğru işler yaptıkça milletimizden onay alıyor, takdir topluyoruz. Ancak bu CHP ne yapıyor? Ülkemize faydalı her işe köstek olmaktan başka ne yapıyor? Kendi partisindeki iç karışıklıkları, yönetilememezliği örtmek isteyenler hemen yalan siyasete başvuruyorlar. Olayı araştırmadan, çözümü için neler yapılmış bilemden iftira atmak kolay. Bu çözüm odaklı olamayan iftira siyasetini doğru bulmuyorum.” dedi.

“YALAN SİYASET ÜRETMEK, ÇAMUR ATMAK ALÇAKLIKTIR”

Altıeylül İlçesi Kozören mahallesinde bir vatandaşın sondaj çalışması yapması ve bu çalışma nedeniyle kuyunun artezyen yaptığını, bundan dolayı çevredeki içme suyu ve kuyuların etkilendiğini söyleyen Milletvekil Canbey’in açıklaması şöyle:

“Kozören mahallesindeki sorun, hem Büyükşehir Belediye Başkanımız, hem AK Parti milletvekili olarak bizlerin takibi altındadır. Bir vatandaşımızın sondaj çalışması nedeniyle oluşan soruna DSİ ekiplerimiz müdahale etmiştir. Kuyuya muhafaza borusu çakılarak kontrol altına alınmaya çalışılmıştır.Kuyuya balon şişirme gibi yöntemler de denenmiştir. Sorun en kısa sürede de çözüme kavuşacaktır. Ancak hemşehrilerimiz üzerinden yalan siyaset üretmek, çamur atmak alçaklıktır.” ( balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP

Gamze Gökdağ23 Ağustos 2023 / 18:15Yanıtla

Fotoğraf ocakta çekilmiş. Sorun daha devam ediyor. Pardonda nesi yalan. Ağustos ayındayız ağustos 8 ay geçmiş.

Ali gursoy23 Ağustos 2023 / 19:31Yanıtla

B u konuda …insanlarin yasadigi sikintilari siyasi malzeme yapilmamalidir…avni bey en dogru paylasimlari yapiyor.. canli olarak yayin yapti…sonuc…8 auda 1 arpa boyu alinmadi