DOLAR31,1049% 0.2
EURO33,7099% 0.21
STERLIN39,4306% 0.11
FRANG35,3004% 0.18
ALTIN2.033,59% 0,05
BITCOIN1.628.5690.089

“MÜZİĞİN VE EĞLENCENİN YASAKLANMASI KABUL EDİLEMEZ”

Yayınlanma Tarihi :
“MÜZİĞİN VE EĞLENCENİN YASAKLANMASI KABUL EDİLEMEZ”

Burhaniye Belediyesi günlerdir ülke gündeminde en önemli konulardan biri haline  gelen  Zeytinli Rock Festivali ile ilgili yazılı bir açıklama yaparken, bugüne kadar ki gelişmelerle ilgili bilgiler verdi. Açıklamada “Laik demokratik Atatürk Türkiye’sinde müziğin ve eğlencenin yasaklanması kabul edilemez. Gerici zihniyetlerin baskı ve tehditleri gençlerimizin idealleri ve coşkularını engelleyemeyecektir. İdari Mahkemenin vereceği karar sonrası her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu gençlerimizin ve müzikseverlerin bilmesini isteriz.” denildi. 

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler imzasıyla yapılan açıklama şöyle:

“Günlerdir ülke gündemini meşgul eden ve tartışılan “Burhaniye Zeytinli Rock Festivali yapılacak mı yapılmayacak mı?” tartışmaları ile ilgili Burhaniye Belediyesi olarak açıklama yapma gereği duymaktayız.”

“MİLYON YAPIM ROCK FESTİVALİ’NİN ÖREN FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ İÇERİSİNDE YAPILMASINI UYGUN GÖRMEDİ”

“Belediyemizin kiracısı olan Milyon Yapım Org. Tic. Ltd. Şti’nin kiracısı olduğu yerde geleneksel hale gelen Zeytinli Rock Festivalinin gerçekleşmesine Kaymakamlıkça izin verilmemiştir.  Belediye Meclisimizce alınan karar gereği Zeytinli Rock Festivalini, 4 gün olan 32. Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivalimizin tarihlerini değiştirerek 18-30 Ağustos 2022 tarihlerinde yapmak üzere 13 güne çıkarılması kararı alınmıştı. Ancak Zeytinli Rock Festivalini yapan Milyon Yapım Org. Tic. Ltd. Şti. yetkilileri Zeytinli Rock Festivalinin 32. Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri içerisinde yapılmasını uygun görmediklerini yürütmeyi durdurma kararı için mahkeme kararını beklemek istediklerini tarafımıza beyan etmişlerdir.”

ÖREN KÜLTÜR FESTİVALİNİN TARİHİ YİNE DEĞİŞTİ”

Firmanın bu beyanından dolayı Zeytinli Rock Festivali programı, 32. Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali programından çıkarılmak durumunda kalınmıştır.
32.Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivalimizi 25-30 Ağustos 2022 tarihleri arasında 6 gün yapacağımızı tüm halkımıza ve kamuoyuna duyururuz.
Zeytinli Rock Festivalinin gerekli izin ve resmi yükümlülükleri kendilerine ait olmalarına karşın Festivalin gerçekleşmesi için her türlü girişimler tarafımızca yapılmıştır.”

“ÖNCELİĞİMİZ GENÇLERİN ÖZGÜRCE FESTİVAL COŞKUSUNU YAŞAMASIDIR”

“Belirtmek isteriz ki Burhaniye Belediyesi olarak gençlerimizin özgürce festival coşkusunu yaşaması  bizlerin önceliğidir. Laik demokratik Atatürk Türkiye’sinde müziğin ve eğlencenin yasaklanması kabul edilemez. Gerici zihniyetlerin baskı ve tehditleri gençlerimizin idealleri ve coşkularını engelleyemeyecektir.
İdari Mahkemenin vereceği karar sonrası her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu gençlerimizin ve müzikseverlerin bilmesini isteriz.
Saygılarımızla…”

 

 

YORUM YAP