Yayınlanma Tarihi :

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SPOR KOMPLEKSİ İÇİN İMZALAR ATILDI

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SPOR KOMPLEKSİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, içinde kapalı yüzme havuzunun da bulunacağı Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi için Spor Toto Teşkilatı ile protokol imzaladı.

ALTIEYLÜL İÇİN 3 KOMPLEKS

2019 Yerel seçimleri öncesinde Altıeylül için spor kompleksleri vaat eden Başkan Avcı icraatlarına başladı. Altıeylül’e yapılması planlanan spor komplekslerinin ilki için Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik ile protokol imzalandı.

Altıeylül’de zemin araştırmaları sonucunda ilçede iki yere spor kompleksi yapılması uygun görülmüştü. 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında Balıkesir’e gelen ve Gümüşçeşme mahalle mitingine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ilçeye bir söz daha vererek yapılacak spor kompleksleri sayısını üçe çıkarmıştı.

ALTIEYLÜL KAPALI YÜZME HAVUZUNA KAVUŞACAK

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı her mahalleye yapılacak sosyal alanlarla Altıeylül’ün çehresini değiştirmeye, yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik olarak seçim vaatlerinde uygun yerler için spor kompleksleri yapmayı düşündüklerini dile getirmişti.

Bu vaatlerden ilki için, Milli Emlak ile görüşmeler yapıldı ve yazışmalar sonucunda Bahçelievler Mahallesi Asuva Park yanındaki alan Altıeylül Belediyesi’ne hibe edildi.

Bu alana, içerisinde kapalı yüzme havuzu da bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi yapılması planlandı. Başkan seçilmesinin ardından hemen harekete geçen Başkan Avcı projelerle ilgili olarak bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın onayı sonrasında Spor Toto Teşkilatı ile de görüşmeler yapan Başkan Avcı gerekli onayları alarak son noktayı koydu. Balıkesir Milletvekili Adil Çelik’in de katılımıyla Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik ile protokol imzalandı.

Protokol sonrasında bir açıklama yapan Başkan Avcı şu açıklamayı yaptı: “İlçemizde seçim zamanı adaylığımız açıklandığında 2019-2023 stratejik eylem planı ve projelerimizi hazırlamıştık. Bunların içerisinde içinde kapalı yüzme havuzunun da bulunacağı Spor Kompleksleri projemiz vardı. Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu Balıkesir’e geldiğinde projelerimizi kendilerine anlattık. Bakanımız anlattığımız projelerimizi Altıeylül’de inşa etmek için söz vermişti.  Bizler de bugün halkımızın taleplerini yerine getirmek için daha güzel yaşanabilir ve Balıkesir’in parlayan ilçesi Altıeylül yapmak için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz. Böyle bir tesisin Altıeylül’e kazandırılmasında emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’e halkımız adına teşekkür ederim.” (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP