Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

MÜNAZARA YARIŞMASININ ŞAMPİYONU İSBL

MÜNAZARA YARIŞMASININ ŞAMPİYONU İSBL

Balıkesir’de bu yıl üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Liselerarası Münazara  Yarışması finalde Fen Lisesi’ne üstünlük kuran İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi’nin şampiyonluğu ile noktalandı. İSBL şampiyonluk kupasını Vali Ersin Yazıcı’nın elinden aldı.

Karesi Kaymakamlığı ve Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi  (BENGİ) kapsamında bu yıl üçüncüsünü düzenlediği yarışmaya 25 lise katıldı. Aşama aşama yapılan münazaralar sonrası İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi ve Şehit Turgut Solak Fen Lisesi finale kaldı.

Yarışmanın finali Vali Ersin Yazıcı, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımlarıyla Karesi AVM Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

SOSYAL BİLİMLER Mİ, FEN BİLİMLERİ Mİ?

“Gelişim, değişim, yenilenmenin temini için okuma alışkanlığının insana kazandırılmasının gerekliliğinden hareketle ülkenin ve dünyanın geleceğinin inşasında sosyal bilimler mi fen bilimleri mi daha etkilidir?” konulu münazarada İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi 2479  puanla 2459 puanda kalann rakibine üstünlük sağladı ve bu yılki münazara finalinin galibi oldu. İstanbulluoğlu SBL şampiyonluk kupasını Vali Ersin Yazıcı’nın elinden aldı. Kendisinin de bir sosyal bilimci olduğunu belirten Vali Yazıcı, İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi’ni başarısı nedeniyle kutladı.

GELECEĞİN LİDERLERİ BU YARIŞMADAN ÇIKACAK

Yarışmada ikinci olan Şehit Turgut Solak Fen Lisesi’nin ödüllerini Kaymakam Abdulkadir Demir verdi. KaymakamDemir,  bu etkinlikle özgüveni yüksek, çağdaş, kendini toplum önünde doğru şekilde ifade edebilen, geleceğin lideri olabilecek öğrenciler yetiştirmeyi amaçladıklarını vurguladı.

Ayrıca tüm katılımcılara gösterdikleri özverili ve titiz çalışmalardan dolayı teşekkür belgesi sunuldu.

ZOR RAKİPLERİ GEÇTİLER

Birinci turda “medya’da yer alan şiddet ve istismar görüntüleri çözüme katkı sağlar” konulu münazarada Sağlık Meslek Lisesi’ni, 2. turda “ekonomik güç için doğal kaynaklar yeterlidir” konulu münazarada Muharrem Hasbi Lisesi’ni geçen İSBİL aynı zamanda turun en yüksek puanını alarak yarı finale yükseldi. Yarı finalde ise “doğru her yerde söylenmelidir” konulu münazarada Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi’ne üstünlük kurup finale çıktı.

İsmail Ergün, Merve Su Timur, Emirhan Özkostak ve Eda Naz Er’den oluşan ekip bu başarıyı okul müdürü Zülfer Erdem, öğretmenleri ve kendilerine destek vermek için gelen okul arkadaşları ile kutladı. (balikesir24saat) 

 

 

 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP