Yayınlanma Tarihi :

MUĞLA’DAN BALIKESİR’E 2 ÖDÜL

MUĞLA’DAN BALIKESİR’E 2 ÖDÜL

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl konusu “toprak” olarak belirlenen “5. Ulusal Karikatür Yarışması”nda Balıkesir’den Sima Aysuda Baysal, “Turan Özdemir Özel Ödülü”ne değer bulundu. Balıkesirli karikatürist Mehmet Zeber ikinci oldu.

KONUMUZ TOPRAK

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl konusu “toprak” olarak belirlenen “5. Ulusal Karikatür Yarışması” sonuçları açıklandı. Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Şevket Yalaz, Sait Munzur, A. Kadir Uslu, Savaş Ünlü ve Mehmet Selçuk’tan oluşan jürinin yaptığı toplantı sonrası ödül kazanan eserler ve sahipleri belirlendi.

216 ÇİZER KATILDI

Türkiye’nin farklı şehirlerinden 216 çizerin 333 karikatür ile katıldığı yarışmada birinciliği Musa Gümüş kazandı. Balıkesirli karikatürist Mehmet Zeber ikinci, Mehmet Açıkalın üçüncü oldu. “Turan ÖZDEMİR Özel Ödülü”ne Balıkesir’den Sima Aysuda Baysal değer bulundu. BASİAD Basın Sözcüsü Ümit Baysal’ın kızı olan genç sanatçının başarısı dikkat çekti.

Mansiyon ödüllerinin sahipleri de Muammer Bilen, Satılmış Akın ve Kevney Ensar Bahıdır oldu. “18 Yaş Altı Ödülleri” de Aylin Işın ve Tuna Erkan’a verildi.(balikesir24saat)

Bir çok ulusal ve uluslararası yarışmaya kazanan ve ödüller kazanan Mehmet Zeber, Muğla’daki yarışmada bu eseri ile ikinci oldu.
Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP