MİMARLARIN ONUR GÜNÜ

Yayınlanma Tarihi :
MİMARLARIN ONUR GÜNÜ

Mimarlar Odası Balıkesir Şubesi bu yıl Dünya Mimarlık Günü’nü İstanbul Kent Konseyi Başkanı Tülin Hadi’nin katıldığı 1/10 Mimarlık Söyleşisi ve meslekte onur yılı plaket töreni ile kutladı.

Balıkesir Kent Konseyi Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Mimarlar Odası Balıkesir Şube Başkanı Betül Dikici, Uluslararası Mimarlar Birliğinin bu yıl Dünya Mimarlık Günü temasını “Dirençli Topluluklar için Mimarlık ” olarak belirlediğini bu temayla mimarinin yaşanabilir bir topluluk yaşamı yaratma kapasitesi ve sorumluluğuna özel bir vurgu yapmayı ve tüm ülkelerde kentsel ve kırsal alanlar arasındaki ilişkiye dair uluslararası bir tartışma başlatmayı amaçladığını vurguladı.

Dikici, tüm mimarları “insanileştirmeyi” amaçlayan bölgesel ve kentsel planlama kavramlarını ve politikalarını teşvik etmeye çağırdı

Daha sonra meslekte 25, 40, 50, 60. Onur Yılı Plaketleri, İstanbul Kent Konseyi Başkanı Tülin Hadi, Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı ve Balıkesir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Berrin Akgün tarafından mimarlara sunuldu.

Plaket alan mimarlar şöyle sıralanıyor:

MESLEKTE 25 YIL

SERAY ERARSLAN, PINAR SALTIK, PINAR KAVURMACI, OSMAN ZEKİ ŞAHİN, ORKUN SENCER

MESLEKTE 40 YIL

BETÜL DİKİCİ, ÇİĞDEM ERTÜRK, OSMAN SARGIN, MEHMET İŞARET, M. MÜJDAT SOYLU, ŞERAFETTİN ENGÜDAR, A. SÜHEYLA ANGIN

MESLEKTE 50 YIL

SADİ ÖZER, M. GÜRHAN ERHANOĞLU, HİKMET ALTINDİŞ, DEHA NASMAN

MESLEKTE 60 YIL

SEYFİ YİĞİTLER

YORUM YAP