MİLLİ GURURUN KARŞIYAKA’DAKİ ADI: FUAT UÇAR

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
MİLLİ GURURUN KARŞIYAKA’DAKİ ADI: FUAT UÇAR

FIBA 16 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası, Türkiye’nin ev sahipliğinde Konya’da 15-24 Ağustos 2024 tarihleri arasında düzenlenecek. B Ligi’nde mücadele edecek olan ev sahibi Türkiye; Slovakya, Kosova, Ukrayna ve İrlanda ile C Grubu’nda yer alacak.

2024 Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan U16 Yıldız Kız Milli takımımız, 24-29 Haziran 2024 tarihleri arasında Kocaeli’de kampa girerek çalışmalarına devam edecek.

16 Yaş Altı Kız Milli Takımımızın idari, teknik ve sporcu kadrosu açıklandı. Kadroda, ülkemizi Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde başarıyla temsil eden Pınar Karşıyaka’nın malzeme sorumlusu Fuat Uçar da yer alıyor.

Maç öncelerinde orta sahadan attığı basketlerle ünlü olan Karşıyaka’nın malzeme sorumlusu Fuat Uçar, nam-ı diğer ‘’ Fufu ’’, Karşıyaka camiasının desteği ve güveni ile milli takımda görevinin başında olacak.

Karşıyaka gibi köklü bir spor kulübünde uzun yıllardır malzeme sorumlusu olarak çalışan, U16 Kız Milli takımımızın kampına davet edilerek milli gururu yaşayan Fuat Uçar’ı kutluyor, kendisine başarılar diliyorum.

Milli mesai için gün sayan Fuat Uçar’ın, milli takıma çağrılması sadece yeşil kırmızılı camiada yankı bulmadı. Basketbol dünyası da bu güzel haberi sevinçle karşıladı. Birçok kişinin desteğini gören Uçar, kariyerini milli görev ile taçlandırmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyor.

Çok küçük yaşlarda,  canından çok sevdiği Karşıyaka’sının futbol maçlarına giden Fuat Uçar, yeşil kırmızılı sevdasını parkelere taşıyan başarılı ve istikrarlı bir isim. Karşıyaka basketbol takımını, deplasman maçlarında bile yalnız bırakmayan Uçar, bir süre sonra kendisini takımın kadrosunda buluverir.

Göreve geldiği günden beri canla başla Karşıyaka’nın başarısı için emek veren Fuat Uçar, kulübünde on sekizi yılı geride bıraktı. Bugüne kadar birçok yönetici, antrenör ve basketbolcu ile uyum içinde çalışan Uçar, basketbol severler tarafından oldukça sevilen birisi.

Karşıyaka’nın bugünkü baş antrenörü Ufuk Sarıca, genel menajeri Selim Çınar gibi isimlerle kulüp içerisindeki görevinin çok ötesinde, bir aile gibi özel ve güçlü bağı olan Fuat Uçar, maç öncesi ve aralarında yapmış olduğu atışlar ile değme basketbolculara taş çıkartır. Taraftarlara basketbol coşkusunu yaşatır.

Karşıyaka basketbol takımı ve taraftarı arasında bir köprü kuran Fuat Uçar, her maçta oyuncuların maçı en iyi şekilde tamamlamaları içinde adeta seferber olur. Görevini layığı ile yerine getirmek için pür dikkat olan Uçar, her maçı sanki kendisi de parkedeymiş gibi yaşar. Sempatik tavırları ile herkesin sevgisini kazanan Fufu, galibiyeti takımı ve taraftarı ile büyük bir coşku içinde kutlar.

Karşıyaka’nın son on sekiz yılına tanık olan Fuat Uçar’ın, adından önümüzdeki yıllarda basketbol dünyasında daha sık bahsettireceğine inanıyorum. Çocukluk yıllarından beri peşinden koştuğu hayalini gerçekleştirerek birçok kişiye örnek olan değerli arkadaşım Fuat’ı, aldığı milli davetten dolayı bir kez daha yürekten kutluyorum. Kendisine başarılar diliyorum. Yolun açık olsun Karşıyaka’nın Fufusu …

 

 

Kaynak : Çiğdem ÇİMEN

YORUM YAP

Çiğdem ÇİMEN TÜM YAZILARI