DOLAR31,0079% 0.31
EURO33,5437% 0.26
STERLIN39,1889% 0.35
FRANG35,2343% 0.43
ALTIN2.016,43% 0,22
BITCOIN1.598.400-0.612

MİLLİ EĞİTİMDE SÜRPRİZ ATAMA : YILDIZ GİTTİ, TATLI GELDİ…

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
MİLLİ EĞİTİMDE SÜRPRİZ ATAMA : YILDIZ GİTTİ, TATLI GELDİ…

Balıkesir’de 4,5 yıldır görev yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız görevden alındı. Yıldız’ın yerine Bakanlıktan Ali Tatlı atandı.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde beklenmeyen bir değişim yaşandı. Yaklaşık 4,5  yıldır Balıkesir’de Milli Eğitim Müdürlüğü yapan Yakup Yıldız, Milli Eğitim Bakanının değişmesinin ardından görevden alındı.

Balıkesir’de son yıllarda  en uzun süre ile görev yapan isimlerden biri olan Yıldız’ın yerine daha önce Malatya’da İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Ali Tatlı getirildi. Yıldız’ın görevden alınması bir çok çevrede üzüntüyle karşılandı. Yapılan yorumlarda Yıldız’la ilgili genellikle olumlu düşünceler dile getirilirken, bu atamanın  okullar açıldıktan iki hafta sonra yapılması eleştirildi. Ali Tatlı’nın son görev yeri Malatya’dan gelen yorum ve eleştiriler ise dikkat çekiciydi.

YILDIZ 2017’DEN BERİ BALIKESİR’DEYDİ

Yakup Yıldız 1978 yılında Erzincan´da doğdu. İlköğrenimini Erzincan Bahçelievler İlkokulu´nda, ortaöğrenimini ise Erzincan İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Yüksek öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü’nü bitiren Yıldız, 2000 yılında Erzincan Fatih Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak göreve başladı. Sırasıyla, Erzincan Fatih Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Erzincan Milliyet Anadolu Öğretmen Lisesi, Erzincan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Erzincan Sabahat Hanım Anadolu Lisesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak görev yaptı. 2013-2015 yılları arasında Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğünde İl Millî Eğitim Şube Müdürlüğü vekilliği görevinde bulundu. 27 Ocak 2015 tarihinde Erzincan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 12 Şubat 2017 tarihinde Erzincan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılığı görevinden ayrılarak Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürü oldu. 17 Eylül 2021’de görevinden alındı.  Evli olan Yıldız, İngilizce ve Arapça biliyor.

YENİ MÜDÜRÜ TANIYALIM

ALİ TATLI KİMDİR

Bingöl Karlıova Derinçay köyünde doğan Ali Tatlı, ilkokulu da aynı köyde bitirdi. Ortaokulu Bingöl Lisesi’nde okuduktan sonra lise öğrenimi Bitlis Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. 1990-1994 yılları arasında Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde lisans öğrenimi tamamladıktan sonra, görev hayatına Karlıova Kalencik İlköğretim Okulu’nda başladı. Bingöl merkezde 1997 yılından 2009 yılına kadar öğretmenlik ve okul yöneticiliği yaptı. 2009 yılında Diyarbakır Çüngüş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Ali Tatlı, aynı yılın Ekim ayında geçici görevle Bingöl’ün Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüttü. 13 Ocak 2012 tarihindeki Milli Eğitim Müdürleri kararnamesiyle Muş Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Ali Tatlı, yaklaşık 6 yılda Malatya’da görev yaptı.  Malatya&da görevi bittiğinde bazı gazetelerin “çok şükür gitti” diye başlık attığı Tatlı Milli Eğitim Bakanığı’nda koordinatör olarak görev yapıyordu. Tatlı  evli ve 3 çocuk babası. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP

Malatya li müdür17 Eylül 2021 / 23:56Yanıtla

Ali Tatlı kapasitesi olmayan bir öğretmendi.Sendikanin ve hükümetin o dönemdeki şiddetli gücünü arkasına alarak müdürlük yaptı son yıllarında dikkat ederseniz bu güçleri kaybedince artık okullara giremez oldu Ali tatlı kapasitesi ve duruşuyla Balıkesir’de Müdürlüğü falan yapamaz. Malatya’da hiç bir başarısı yoktur bu başarı sadece okulların kendi içerisindeki gayretleri olmuştur çünkü Ali tatlı okul idarecilerini öğretmenlerinin moralini bozmak da derneklere vakıflara peşkeş cekmekten başka hiçbir şey bilmiyordu gittiği timav toplantılarında önüne bir tabak meyve konulup meyveyi yerken karar alanları sadece seyrediyordu Ali tatlının kapasitesi Balıkesir’de müdurluk yapmaya yetmez çok kısa bir süre içerisinde Balıkesirin altını üstüne getirir orayı karıştırır oranın yöneticileri Ali tatlıyı orada barındırmaz lar oradaki siyasilere artık hangi kimliğiyle duruşlar sergileyecek çok merak ediyorum

  Dost19 Eylül 2021 / 13:49Yanıtla

  Yav he he

  Ahi20 Eylül 2021 / 07:06Yanıtla

  Yav he he. Seni keşfedememişler ki midir yapalar. La yazık sana üzüldüm, acaba makama gelmeyenlerden biri misin, yoksa kuyruk acısı olanlardan biri mi?

  Gerçekler21 Eylül 2021 / 15:51Yanıtla

  Kuyruğuna mı bastı senin….YAV HE HE….Algıdan başka bir şey değil…Zaman bakalım bize neyi gösterecek….Balıkesir’e bir Bingöllünün atanması zorunuza gidiyor her hal….

Mahmut18 Eylül 2021 / 00:04Yanıtla

Elin bingollusunden Balikesire bir fayda gelmez.Zagnospasada boy gösterir durur

  Gecekolik2019 Eylül 2021 / 09:44Yanıtla

  Sende Bingöllü yarası var galiba sen bı bakanlara bak Cevdet Yılmaz in üstüne bakan bulabilirmisin.Bingöllü olmak şereftir.

  Kemal20 Eylül 2021 / 07:08Yanıtla

  Mahmut sen ne istiyorsun, uğraştığın proje okullarından biri olmadığı için mi kızgınsın, boşver sen zaten menfaatin için yaşıyorsun takılıp kalma

  Malatyalı biri20 Eylül 2021 / 10:49Yanıtla

  La yazıklar olsun sizin gibi nanakörlere Ali Beyden önceki malatyayı veAli Beyin olduğu dönemdeki malatyayı bir karşılaştırın sizin yüzünüzden artık Malatya’ya kimse gelmez bol bol kaysı toplayın öğretmen odalarını galeriye çevirin nasıl olsa müdür bey Malatyalı yan yatın bakalım

Hasan18 Eylül 2021 / 00:09Yanıtla

Hayrını görün Malatya’yı duman etti sıra Balıkesir’de çok şükür geri Malatyaya bela olmayacağı kesinleşti. Sizin adam akkılı siyasileriniz yokmuydu bu adamı araştıracak

  hasan19 Eylül 2021 / 13:46Yanıtla

  Hasan Hasannn namı diğer Veyselll yapma acını bari paylaş da her şeyi herkes bilsin

  Şanli19 Eylül 2021 / 21:15Yanıtla

  Hasan seni kuyruk acın cooook büyük sana ne ettiler.:))

  Ömer20 Eylül 2021 / 07:12Yanıtla

  Hasan bey maşallah okulda eğitimle uğraşmaktan çok site site dolaşmayı tercih etmişsiniz. Siyasiler sizi niye göremiyor anlamıyorum, çıkar odaklı çalışıyorsunuz, olmayınca böyle kötülüyorsunuz, ama sağlık olsun Hasan (V.) !

  Ögretmen20 Eylül 2021 / 17:38Yanıtla

  Hasan misin nesin anlaşılan çok derin bir kuyruk yaran var sana acıdım. Keşke Ali TATLI Malatyaya tekrar atansaydi da sen ve senin gibilerin 180 derece nasıl döndüğüne şahit olurduk.

Müdür18 Eylül 2021 / 00:35Yanıtla

Balıkesir deki öğretmen arkadaşlar şu linki bir acalim

https://malatyahaber.com/haber/milli-egitim-muduru-tatli-gorevden-alindi/

  Ekber19 Eylül 2021 / 01:08Yanıtla

  Linki muhakkak açın da Malatya’daki öğrenci ve velileri anlayın. Galericilik yapan öğretmenler, kaysı pazarında kaysı satan Müdürlerimizin yorumlarını okuyun. Çıkarları engellenenlerin çıkarları için neler yazdıklarını okuyun, 2 kuruş daha fazla kazanmak için atılan iftiralara bakın, insanlıktan nasibini almamış olanların menfaatleri için ne kadar çirkinleşebilecklerini görün

  Şanli19 Eylül 2021 / 21:17Yanıtla

  KKUYRUK ACIN COK BUYUK OLMALI. COCUKLARIN EGITIMI ICIN BIR SEYLER YAPIN. IRKCILIK YAPMAYIN.

   Şanli19 Eylül 2021 / 21:18Yanıtla

   Lafım müdür ismini kullanan sarlatana.

  Ögretmen20 Eylül 2021 / 17:43Yanıtla

  Dünyada senin gibi Irkçı bir insan var mi acaba? Fitnelik fesatlık kanına işlemiş. Senin gibi Malatyada üç beş kişi var. Tüm Malatyayi lekeliyorsunuz. Allah sizi bildiği gibi yapsın. Galerici mi kayisici misiniz? Anlaşılan kuyruk acın hala geçmemiş. Baya derinmis.

  Emin20 Eylül 2021 / 17:49Yanıtla

  6 yıl boyunca Malatya da yaptığı çalışmalarla Malatyayi egitim alanında çok önemli yerlere getirdi. Balıkesir’de de aynı vizyonda çalışacağına inanıyorum. Hayırlı olsun. Rabb’im utandırmasın.

Ayvalık18 Eylül 2021 / 12:34Yanıtla

Malatya’ya fayda getirmeyen ve başarısız bulunduğu için görevden alınan biri nasıl olur da başka bir şehre müdür olarak verilir aklım almıyor. Eğer bakanlığın elinde olan en iyi milli eğitim müdürü bu ise vay eğitim sisteminin haline. Allah yar ve yardımcımız olsun. Malatya haberde olan yorumları okudum. Dehşet verici

  Malatyalı19 Eylül 2021 / 01:02Yanıtla

  Siz yorumlara bakarak karar verecek bir durumda iseniz asıl sizin öğrencilerinize yazık. 7 yıl bir ilde görev yapan kişi için başarısız bulunduğu için alınmış yorumu yapmak tek kelimeyle basiretsizliktir. Eğer gerçekten ne olduğunu bilmek istiyorsanız Ali Tatlı nin öncesindeki başarı ve kendisini dönemindeki başarıları sayısal olarak karşılaştırın o zaman anlarsınız neyin ne olduğunu. Gerçi siz de muhtemelen yan gelip yatan idarecilerden biri ya da galericilik yapan öğretmenlerden birisinizdir :))

   Balikesirin Sesi20 Eylül 2021 / 07:06Yanıtla

   Merak etmeyin burda da çok çalışamaz. Burası Malatya’ya benzemez. Üzüldüğüm nokta bu gibi atamalar iktidara oy kaybettiriyor.

  Malatya19 Eylül 2021 / 01:10Yanıtla

  Siz yorumlara bakarak karar verecek bir durumda iseniz asıl sizin öğrencilerinize yazık. 7 yıl bir ilde görev yapan kişi için başarısız bulunduğu için alınmış yorumu yapmak tek kelimeyle basiretsizliktir. Eğer gerçekten ne olduğunu bilmek istiyorsanız Ali Tatlı nin öncesindeki başarı ve kendisini dönemindeki başarıları sayısal olarak karşılaştırın o zaman anlarsınız neyin ne olduğunu. Gerçi siz de muhtemelen yan gelip yatan idarecilerden biri ya da galericilik yapan öğretmenlerden birisinizdir :))

  Gecekolik19 Eylül 2021 / 09:46Yanıtla

  Malatya’ya faydalı olmasaydı 6 yıl nasıl o koltukta kaldı çekememezlik diye buna denir sen çift çanak tak belki çekersin.

  Malatyalı biri20 Eylül 2021 / 10:59Yanıtla

  Senin Ayvalıklı olduğuna asla inanmıyorum eyer Ayvalıklıysanda bence hemen niyet okuma meyve veren ağaç hep taşlanır bununda aklının bir köşesine yaz bu yorumları yapanların çoğu menfaatlerine dokunulduğu içindir hatasız kulda olmaz müdürbeyin disiplininden hep şikayet ederler çünkü bunlar okulda müdür sıfatıyla oturup eğitimi değil ticareti konuşan tayfalardan olanlar anlayın diye yazıyorum

Malatya'dan18 Eylül 2021 / 19:59Yanıtla

Yazık olmuş şehrinize. Ama bu ülkede artık çokta üzülmeye gerek yok. Ortadoğulu bir ülke için standart bir vasatlik, çalışanlarını asagilayacan bir zihniyet. Yapacak birşey yok.

Emin18 Eylül 2021 / 20:42Yanıtla

https://kayisihaber.com/cok-sukur-gitti/63409/

Malatya’nın başarılı diye lanse edilen müdürü şehrimize çakıldı hayırlısı….

Ali İhsan19 Eylül 2021 / 01:05Yanıtla

Eğer Malatyadaki bazı öğretmen ve idareciler gibi vaktiniz okul için değil de okulda olmanız gereken zamanı tarlada ya da galericilik yaparak geçiriyorsanız vay halinize. Ama gerçekten derdiniz öğrenci ve eğitimde bir şeyler yapmak amacında iseniz gözünüz aydın hayırlı olsun. Çalışanın yanında olan bir müdür ile çalışacaksınız. Siz bakmayın saçma sapan yorum yapanlara onların çıkarlarını kestiği için bunu yazıyorlar. Başarısız olan biri heleki Malatya gibi bir yerde asla 7 yıl İl Müdürlüğü yapamaz yaptırmazlar

  Öğretmen19 Eylül 2021 / 20:23Yanıtla

  Yani Malatya’da 15 bin öğretmen tarladami çalışıyor diyemi Ali onlara hakaret ediyordu.Alu Ihsan böylemi yorum yapıyorsun.o zaman Balıkesir’in tarımı bitti demek.Adam çiftlik kahyası mi

Ali19 Eylül 2021 / 08:31Yanıtla

Malatya’da başarılı olmayan ve hep üstlerine yaranarak ayakta kalan, bakanlıkta veya siyasi olarak güçlü bağları olan bu kişiyi Balıkesir’e ne amaçla atadılar, anlamakta zorluk çekiyorum. Torpilin bu kadarına da pes…

  Şanli19 Eylül 2021 / 21:19Yanıtla

  SENDE VE DIGERLERINDE ANLAYACAK KAPASITE YOK ZATEN

  AHMET19 Eylül 2021 / 21:36Yanıtla

  Yav he he silahşör

  Ahi19 Eylül 2021 / 23:38Yanıtla

  Yav he he

  Şanli20 Eylül 2021 / 00:11Yanıtla

  Zihniyetiniz bozuk. Yapacak bir şey yok. Acınacak bir haldesiniz.

  Malatyalı biri20 Eylül 2021 / 11:15Yanıtla

  Hangi konuda başarılı olmada sizin gibi eğitimsiz vizyonsuzları müdür yapmadığı için mi okulla bahçe arasında tercihinizi yapmaya zorladığı için mi çocuklarla ilgileneceğinize araba özel ihaleler bağ bahçelerden zaman bulup okullarınızda olsaydınız kim size ne diyecekti Ali beyin memleketinde de görev yapanlar var bir onlara sorun siz Malatya’ya yakışmıyorsunuz yakında yeni müdür beyide yerden yere vuracaksınız çünkü siz Malatya eğitimine darbe vurmaya çalışan menfaat ç e t e s i s i n i z .

Dost19 Eylül 2021 / 13:49Yanıtla

Çalışan ve emek veren biriyseniz hayırlı olsun Ali Bey. Yok burdaki gibi eğitim dışında her şeyle uğraşıyorsanız okulları galerici dükkanı kaysı pazarlama alanları olark görüyorsanız vay halinize

Şanli19 Eylül 2021 / 21:14Yanıtla

İyi aksamlar. Dün akşam Malatya habere yazorum yaptim maalesef buraya yazan Malatyali bir kaç ırkçı gibi davranarak yazimi yayinlamadi. Emin olun buraya yazan O Malatyalilar (ki onlar bellidir) Türkiyenin başına bela olabilecek insanlardır. Akıl tutulması yaşamaktadırlar.
Ali Tatlı nin Balıkesir e atanması onların ZORUNA gitmiş. Siz kimsiniz haddinize ol.ayanlar yorumlar yapıyorsunuz. Siz değil misiniz Aynı karalamayi şu an ki Il Müdurumuze yapan. Halinize acıyorum. Malatyali öğrencilere kurban olasınız. Oturun şu çocuklar için bir şeyler yapın. Hasetlik yapmayın…
Öğrenciler için faydalı olun. Kyisi bahçelerini kayisilari ve araba ticaretini bırakın egitim işlerine bakın.

Hasan20 Eylül 2021 / 07:35Yanıtla

Bingöllü milliyetçiliği yapan. Sizi kendi ilinizde yabancı konumuna düşüren biriydi. Benimle bir sıkıntısı olmadi ama başka insanlara nasıl hakaret ettiğini, randevu isteyen öğretmene ben öğretmenle görüşmem dediğini, referansı olmayan ile görüşmediğini, ağzından tükürükler saçarak hakaretler ettiğini iyi biliyorum. Şimdi Ali tatlının akrabaları ve yalaka tayfası bu yorumun altına hemen Ali tatlıyı savunan yazı yazacaklar. İtibar etmeyin. Malatya MEB’den herhangi bir okulu arayın müdürü ile görüşün . Tarafsızlık adına bunu yapın. Yüzde 90’ı size tüm pisliklerini anlatır. Algı ve operasyonla kendini tekrar müdür yaptırdı. Bingöllülerin gönlünü almak için bu atama yapıldı . Yoksa 1 yıl boş boş oturuyordu.

Egitimci20 Eylül 2021 / 23:08Yanıtla

Ali beye malatyadan dost tavsiyesi konuşma üslubunu duzeltmelesiniz, kırıcı ve kibirli olmayacaksınız,sadece refaransi olanlarla değil herkesle görüşmeniz gerekir,insanları toplum içerisinde bozmuyacaksiniz,insanları dinlemelisiniz,dernek,cemiyet ve vakıfların emrine girmiyeceksiniz,en önemlisi de milli eğitimin birimlerini ve okul idareciliklerini bolgenizin insanı ve önceden birlikte görev yaptığınız insanlarla dodurmuyacaksiniz bunların dışında çalışkan disiplinli başarılı bir müdür olduğunuzu soyleyebilirim,bunları Malatya’da sizlere çok söylemek istedim ama refaransim olmadığı için odanıza dahi alınmadım.

Gerçekler21 Eylül 2021 / 15:44Yanıtla

Malatya’da 6 yıl görev yapacaksın. Dik duruşunla orada 6 yıl barındırır mıydı Malatyalılar? Bireysel çıkarları peşinde koşanlar şimdi kalkmış yeni göreve başlayan müdürle algı operasyonu yapıyorlar. Zorunuza mı gitti yeni görevine gelmesi……

Gurebayı laklakan.22 Eylül 2021 / 13:53Yanıtla

Ali TATLI Malatyada alnının akıyla 6.5 yıl il müdürlüğü yapmıştır. Ali tatlıyı çekemeyenler kuyruğuna basılanlar, menfaatleri kesilenler, rahatları bozulanlardır. Ali Tatlıyı gerçekten tanımak istiyorsanız ihtiraslı muhterislerin yorumlarına değil Malatyanın son 6 yıldaki eğitim istatistiklerine bakın. lgs. yks projeler yatırımlar okul sağlığı ve güvenliği vb. Canınız neyi öğrenmek istiyorsa her şey devlet kayıtlarında mevcut. Ali tatlı Balıkkesir eğitim Camiası için büyük bir fırsattır. Umarım Ali Tatlı Balıkkesir için çok güzel başarılara imza atar. Yolunuz bahtınız açık olsun. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Balıkkesir dedikoduyla değil akıl ve ilminle yönetilir.

Vatandaş25 Eylül 2021 / 15:21Yanıtla

Mahkeme, hakime mülk değil. yaa yusuf yıldız efendi ! Yaa.