MİLLİ EĞİTİMDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

7 Ekim 2022 - 20:06

MİLLİ EĞİTİMDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

MİLLİ EĞİTİMDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ
Son Güncelleme :

29 Temmuz 2019 - 11:40

Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten İbrahim Işık Halk Eğitim Müdürlüğü’ne atandı, Işık’ın yerine Balıkesir Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Muzaffer Çakır getirildi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne atanan ve 2014 yılından bu yana İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmakta olan İbrahim Işık 1970 yılında Sındırgı Karaağaç Köyünde doğdu. İlkokulu  Karaağaç Köyü İlkokulunda, Ortaokul ve Liseyi Savaştepe Öğretmen Lisesinde tamamladı. Selçuk Üniversitesi Niğde Eğitim Yüksek Okulundan 1990 yılında mezun oldu. Aynı yıl Zonguldak İli Devrek İlçesi Derebulaca Köyü İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak göreve başladı.1992 yılındaSındırgı Osmanlar Köyü İlkokulu’na Sınıf Öğretmeni olarak atandı.

2000-2006 yılları arasında Osmanlar İlköğretim Okulunda Müdür Vekili ve  Okul Müdürü olarak görev yaptı. Osmanlar İlköğretim Okulu Müdürlüğüne devam ettiği  2006-2009 yılları arasında Sındırgı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne görevlendirildi. 2009 yılında vekaleten Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı.

2010 yılında Osmanlar İlköğretim Okulu Müdürü olarak görev yapmakta iken Sındırgı Cumhuriyet İlköğretim Okuluna Okul Müdürü olarak atandı. Cumhuriyet Ortaokulunda Okul Müdürü olarak görevine devam ederken, 06 Haziran 2014 tarihinde vekaleten Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirilen İbrahim Işık buradan da Sındırgı İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne atandı. Işık evli ve 4 çocuk babası.

YENİ MÜDÜR DE SINDIRGILI

Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Muzaffer Çakır 1971 yılında Sındırgı Eğridere Köyünde doğdu. İlköğrenimini Eğridere Köyü İlkokulunda, orta ve lise öğrenimini Adana İmam Hatip Lisesi’nde bitirdi. Yüksek öğrenimine Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliğinde başlayıp Balıkesir üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği bölümünde tamamladı.

Öğretmenlik görevine 1996 yılında Balıkesir ili Sındırgı ilçesi Osmanlar İlköğretim Okulu’nda Türkçe öğretmeni olarak başladı. Ağrı Cumhuriyet Lisesi ve Balıkesir Sındırgı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezinde Edebiyat öğretmeni, Sındırgı Lisesinde Müdür Yardımcısı, Makbule Efe Anadolu Lisesinde Müdür Vekili ve Sındırgı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görev yaptı. 03 Ocak 2011 tarihinde Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü olarak atanan Muzaffer Çakır, buradan da Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi. Çakır Evli ve bir çocuk babası. Çakır paylaşım sitesinde yaptığı açıklamada; “Yeni atandığım Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevime hayırlısıyla başlamış bulunmaktayım. Halef selef müdür olarak önceki yıllarda birlikte uzun süre çalıştığım değerli müdürüm Sayın İbrahim Işık’tan bayrağı devraldım. Değerli müdürüme İlçe Milli Eğitim müdürü olarak yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Başarının ekip çalışması ile geldiğini, tek tek fertlerin bir şey ifade etmediği bilincinden hareketle,yeni görevimizde de ortak akılla hep beraber, güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyor, hakkımızda hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim utandırmasın” Necip KARATUNA/SINDIRGI(balikesir24saat)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.