DOLAR 32,2448 % 0.11
EURO 35,0074 % -0.01
STERLIN 41,3701 % 0.01
FRANG 35,7046 % 0.11
ALTIN 2.427,65 % 0,11
BITCOIN 68.507,25 1.387
Yayınlanma Tarihi :

MİLLİ BAYRAM BÖYLE KUTLANIR

MİLLİ BAYRAM BÖYLE KUTLANIR

Balıkesir bu yıl 19 Mayıs’ı çok daha büyük bir coşku ile ile kutladı. Bundan sonra tüm milli bayramların Balıkesir’de en güzel şekilde kutlanacağını söyleyen Başkan Akın, “Balıkesir, nasıl Kuvayı Milliye’nin başkentiyse, Atatürk’ün izinden giden, Atatürk’e saygı gösteren, Atatürkçü evlatlar yetiştiren bir memleket olma yolunda da hızla yürüyecektir. Bayram kutlamalarımızı milli mücadele ruhuna yakışır bir şekilde, kimseyi ayırmadan kimseyi ötekileştirmeden Atatürk’ü anarak, O’nu yüreğimizde taşıyarak ve izinden giderek gerçekleştireceğiz.” dedi.

“Kuvayı Milliye Şehri” Balıkesir 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı “Gençlik Var” sloganıyla Gençlik Festivali ile kutladı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın öncülüğünde düzenlenen etkinlikler başta gençler her yaştan Balıkesirlinin beğenisini kazandı.

16-19 Mayıs günleri arasında 4 gün boyunca Avlu Yaşam Merkezi, Milli Kuvvetler Caddesi ve Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda kurulan sahnelerde birbirinden güzel konserler ve tiyatro gösterileri gerçekleştirildi.

SANAT SOKAĞA TAŞTI

Milli Kuvvetler Caddesi trafiğe kapatarak resim ve ebru atölyeleri, müzik dinletileri, zeybek ve modern dans gösterilerine kadar birçok etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, sanatı sokağa taşıdı.

“EN GÜZEL BAYRAM BU BAYRAM”

Gündüz ayrı gece ayrı olarak düzenlenen etkinliklerden oldukça memnun kalan vatandaşlar, yıllardır bu tür kutlamalara hasret kaldıklarını vurgularken,  kendilerine güzel bir bayram yaşatan Başkan Ahmet Akın’a teşekkürlerini ilettiler.

ATATÜRK’Ü UNUTTURMAYA ÇALIŞANLARA MESAJ

Balıkesir Büyüşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, bundan sonra tüm milli bayramların Balıkesir’de en güzel şekilde kutlanacağını söyledi. Başkan Akın, Atatürk Anıtı’ndaki törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun. Atatürk’ü Anma kelimesini özellikle söyledim. Çünkü Atatürk, bizim hayatımızı, geleceğimizi planlamamızda en büyük yol gösteren Başkomutanımız, liderimiz. O’nun yolunda gidiyoruz, O’nun ilkeleri için mücadele ediyoruz. Uzun yıllar sonra sizlerin sayesinde Büyükşehir Belediyemizi kazandık.”

“Nasıl Balıkesir Kuvayı Milliye’nin başkentiyse, Atatürk’ün izinden giden, Atatürk’e saygı gösteren, Atatürkçü evlatlar yetiştiren bir memleket olma yolunda da hızla yürüyecektir.”

“Gördüğünüz gibi bu bayramda elimizden geldiğince güzel etkinlikler yapmaya özen gösterdik. Gelecek yıl daha da güzel kutlamalar olacak. Bayram kutlamalarımızı milli mücadele ruhuna yakışır bir şekilde, kimseyi ayırmadan kimseyi ötekileştirmeden Atatürk’ü anarak, O’nu yüreğimizde taşıyarak ve izinden giderek gerçekleştireceğiz.”

“Atatürk’ü unutturmaya çalışanlara Balıkesir’in, Kuvayı Milliye’nin baş şehrinin, Milli Mücadelenin merkezinin evlatlarının selamını gönderiyorum” (balikesir24saat.com

“TÜRKİYE’NİN GÜCÜ GENÇLİĞİ

Balıkesir Valiliği ile Gençlik Spor İl Müdürlüğünün birlikte düzenlediği Kortej Yürüyüşü ile Kurtdereli Spor Salonu’nda ki kutlamalarda da birbirinden renkli ve güzel görüntüler vardı.

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP