MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ, ALTIEYLÜL’DE SAHNEYE ÇIKTI

Yayınlanma Tarihi :
MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ, ALTIEYLÜL’DE SAHNEYE ÇIKTI

14 Mayıs’ta AK Parti’den İstanbul milletvekili seçilen müzisyen Yücel Arzen, Altıeylül Belediyesinin, 3. Kitap Fuarı’nda sahne aldı ve orkestrasıyla Hasan Can Kültür Merkezi’nde konser verdi.

Müzisyen ve AK Parti İstanbul Milletvekili Yücel Arzen, konserde Necip Fazıl Kısakürek‘in eserleri ‘Surda Bir Gedik Açtık’, ‘Hey Gidi Küheylân’, ‘Sakarya’ ve diğer çalışmaları “İki Alyans”, “Yarim Yarim”, “Dilim Varmıyor”, “Ağlama Kalbim”, “Türkiye Yüzyılı” ve benzeri parçalarını sevenleri ile buluşturdu.

“Kara Tren”, “Turnalara Tutun da Gel” ve “Sarıkamış” türkülerini kaleme alan ve milli mücadele dönemi ile ilgili bir film çalışması için Balıkesir’e yerleşen  yönetmen, yazar ve müzisyen Özhan Eren de konseri izledi. Arzen’in davetiyle sahneye çıkan Eren, “Yücel Bey kardeşim yaklaşık 25 yıldır beraber dert paylaştığımız, beraber ağladığımız bir yol arkadaşım. Geriye baktığımızda en çok desteğini gördüğüm bir kardeş, fikir adamı müzisyen. 14 Mayıs genel seçimlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi çok değerli fikir adamı sanatçı kazandı. Yücel kardeşime milletvekilliği döneminde başarılar diliyorum” dedi.

Yücel Arzen, Hasan Can Kültür Merkezi’ni dolduran izleyicilerle “Türkiye Yüzyılı” şarkısını hep bir ağızdan söyledi. Arzen, “Yaklaşık 3 ay önce Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, bizleri Altıeylül’e davet etti. Fakat öğle bir şey oldu ki 29 Mayıs İstanbul’un fethi aynı zamanda Türkiye Yüzyılının başlangıcı oldu” diye konuştu.

Programın sonunda Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı Yücel Arzen’e hediye taktim etti. Başkan Avcı, “Müthiş bir gece 29 Mayıs İstanbul’un Fethi 570.yılı inşallah Mevla’m Anadolu bu topraklarda Türk milletinin hep hüküm sürmesini nasip etsin. Ben hep söylüyorum. Anadolu’nun tapusunu biz İstanbul’un fethiyle imzaladık. Eğer İstanbul’u fethetmeseydik Anadolu topraklarında biz Türkleri barındırmazlardı. Türk milleti olarak bin yılımıza doğru emin adımlarla yürüyoruz. Milletin adamı mazlumların umudu Recep Tayyip Erdoğan ile yürüyoruz. Bugün çok güzel bir gün bir taraftan çağ açıp çağ kapatan sevgili peygamberimizin övgüye Mazhar olan bir milletin ferdi olmaktan gurur duyduğumuz bir milletin zaferinin 570. Yıl dönümünü kutlarken yeniden ayağa kalkan yeni yüzyılın Türkiye yüzyılına mühür vuracağız” dedi.

Yaklaşık iki saat süren konsere Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, AK Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Munis, Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, ve vatandaşlar katıldı.

YORUM YAP