DOLAR31,1103% 0.22
EURO33,7512% 0.35
STERLIN39,4747% 0.25
FRANG35,3336% 0.28
ALTIN2.035,35% 0,14
BITCOIN1.613.080-0.818

MİLLET İTTİFAKI’NIN BAŞKAN ADAYI ARTIK AK PARTİLİ !

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
MİLLET İTTİFAKI’NIN BAŞKAN ADAYI ARTIK AK PARTİLİ !

Son yerel seçimlerde Millet İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan, İYİ Parti’den istifa ettikten sonra bağımsız kalan Milletvekili İsmail Ok bugün AK Parti’ye katıldı.

Milletvekili İsmail Ok’a rozetini takan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bugün Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok kardeşimizi de ailemize katıyoruz. Allah mübarek etsin.” dedi.

Türkiye’nin kurulan oyunları bozduğunu, dostlarına güven veren bir ülke olduğunu belirten Milletvekili Ok ise , “İşte bunun için Cumhur İttifakı dedim, AK Parti’de mücadelede ben de varım dedim” diye konuştu.

MHP’DEN İYİ PARTİ’YE, İYİ PARTİ’DEN AK PARTİ’YE !

Ok 2009’da MHP’den Balıkesir Belediye Başkanı seçilmişti. 2015 seçimlerinde  aynı partiden milletvekili olan Ok, 2017’de  MHP’den ihraç edilmiş, siyasi yaşamına İYİ Parti’de devam etmiş ve bu kez İYİ Parti’den milletvekili seçilmişti.

Son yerel seçimlerde CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ok, seçilemeyince milletvekili olarak görevini sürdürmüştü.

17 Şubat 2020’de zehir zemberek açıklamalarla İYİ Parti’den ayrılan Ok uzun süredir bağımsız milletvekiliydi. Ok’un katılımıyla AK Parti’nin Balıkesir’deki milletvekili sayısı 6’ya yükseldi. Ok’un AK Parti’ye katılım töreninde İl Başkanı Ekrem Başaran ve milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Mutlu Aydemir, Yavuz Subaşı ve Mustafa Canbey’le son seçimdeki rakibi AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da hazır bulundu ve birlikte fotoğraf çektirdi.

“AK PARTİ GÜCÜNE GÜÇ KATTI”

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, AK Parti’nin İsmail Ok’un katılımıyla gücüne güç kattığını söyledi. Başaran, ” Milletvekilimiz İsmail Ok’a ailemize katıldığı için buradan bir kez daha hoş geldin diyoruz. Balıkesir’imize hayırlı olsun, Allah mübarek etsin. Ak Parti İsmail Ok’un aramıza katılmasıyla Balıkesir’imiz daha da güçlenmiştir. 5 olan vekil sayımız İsmail Ok ile 6’ya çıkmıştır. Bugüne kadar Teşkilatımızla, Vekillerimizle, Belediyelerimizle uyum içerisinde çalışarak güçlü bir yapımız vardı. Milletvekilimiz İsmail Ok’un katılımıyla gücümüz daha da artmıştır. Ak Parti kutlu yürüyüşüne, 2023 hedefine emin adımlarla ilerlemektedir.” dedi.  (balikesir24saat.com)

YORUM YAP