Yayınlanma Tarihi :

MİLLET İTTİFAKI’NDAN HALK YÜRÜYÜŞÜ

MİLLET İTTİFAKI’NDAN HALK YÜRÜYÜŞÜ

Yerel seçime saatler kala Balıkesir’deki adaylar yürüyüş ve konvoylarla gövde gösterisi yaptı, son mesajlarını verdi.

CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın Halk Yürüyüşü bugün saat 14.00’de tren garı önünde başladı. Çok sayıda partili Türk bayraklarıyla Milli Kuvvetler ve Kızılay caddelerini takip ederek, Atatürk Anıtı’na yürüdü.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İYİ Partili İsmail Ok, Altıeylül Belediye Başkan adayı CHP’li Esin Balıbek ve Karesi Belediye Başkan adayı CHP’li Levent Tellioğlu yol boyunca halkı selamladı. CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, İl başkanları CHP’li Serkan Sarı,  İYİ Partili Nedim Tuna, her iki partinin Karesi ve Altıeylül  ilçe başkanları, belediye meclisi adayları ile yüzlerce vatandaş da yürüyüşe  katıldı.

10. Yıl Marşı ve İzmir Marşı ile iki partinin seçim şarkılarının çalındığı yürüyüşte”Ne Mutlu Türk’üm diyene” slogan atıldı.

“BU İŞ BİTTİ”

Yürüyüşün noktalandığı Atatürk Anıtı’nda şehitler için saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı okundu. Millet İttifakı adına konuşan büyükşehir belediye başkan adayı İsmail Ok, ” Bu iş bitti. Ama haramiler her türlü sahtekarlığı, oy çalmayı yapabilecek durumdalar ve yapıyorlar da zaten. Bu yüzden sandıklarda gözlerimizi tabiri caizse fal taşı gibi açmalıyız. Sandıklara sahip çıkmalıyız” dedi.

“HAKKINIZI HELAL EDİN”

Çok stresli bir süreç yaşandığını belirten Ok, “Çok ağır ithamlarla karşı karşıya kaldık. Bu da bizim  zaman zaman konumumuza yakışmayacak görüntü ve davranışlarımıza sebep oldu. Onun için şahsım ve arkadaşlarım adına haklarınızı helal etmenizi istiyorum. İnşallah bu birliktelik memleket adına, millet adına devam edecek. Allah hiç birimizi mahcup etmesin, başımızı öne eğdirmesin ” diye konuştu.

“SANDIKLARA VE OY SAYIMINA DİKKAT”

CHP İl Başkanı Serkan Sarı anıtta yaptığı konuşmada, “Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Şimdi el mi yaman, bey mi yaman birlikte göstereceğiz. Sandıkların başını sıkı sıkıya tutacağız. Çalışma bu gece de sürmeli. Yakınlarımızı telefonla arayıp, üç başkan adayımıza da destek isteyelim. Geleceğimize sahip çıkalım. Yalan ve talan düzenine el birlik ‘dur’ diyeceğiz. Hava bugün soğuk ama Mart’ın sonu bahar olacak. Balıkesir 20 ilçesiyle iyi olacak” dedi.

“OYLAR ÇALINMASIN”

İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna da yaptığı konuşmada, Millet İttifakı ile  Kuva-yi Milliye ruhunun yeniden doğduğunu belirtirken, CHP il örgütü ile uyum içinde çalıştıklarını vurguladı. Tuna, “İki aydan bu yana gece gündüz sahalardayız.  Bende yarın sandık güvenliğine dikkat etmenizi rica ediyorum.  Bunlar daha önce oy çaldı. Oy sayımında hepimizi büyük görev bekliyor” dedi. (balikesir24saat) 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP