DOLAR31,1215% 0.19
EURO33,6749% 0.08
STERLIN39,4445% 0.08
FRANG35,3533% 0.22
ALTIN2.035,99% 0,17
BITCOIN1.632.9430.355

MİLLET İTTİFAKI’NDAN GÜNDÜZ ALTERNATİF TÖREN, GECE FENER ALAYI

Yayınlanma Tarihi :
MİLLET İTTİFAKI’NDAN GÜNDÜZ ALTERNATİF TÖREN, GECE FENER ALAYI

Balıkesir’de milli bayramlarda artık bir gelenek haline gelen alternatif törenlere 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda bir yenisi eklendi. Atatürk Anıtı’da gerçekleştirilen resmi törenin hemen ardından alternatif çelenk sunma töreni yapıldı. Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin yanı sıra, meslek odaları, dernekler ve vakıfların temsilcileri Atatürk Anıtı’na çelenklerini sundu. Gece ise Fener Alayı ile bir kez daha zafere, cumhuriyete, Atatürk’e sahip çıkıldı.

“ÜLKEYİ CUMHURİYETİN AYARLARINA DÖNDÜRMEK ZORUNDAYIZ”

İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural, çelenk sunumunun ardından yaptığı konuşmada, ülkenin içinde bulunduğu duruma dikkat çekerken, ” Biz bu ülkeyi tekrar cumhuriyetin ayarlarına, kurucu önderimizin ayarlarına döndürmek zorundayız. İnşallah bunun için çok az kaldı, gidecekler ve bizler geleceğiz. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacak” dedi.

“SANDIKLA GELDİLER SANDIKLA GİDECEKLER”

CHP İl Başkanı Serkan Sarı ise”Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işgalci güçler için kullandığı ifadeyi biz bugün yeniliyoruz. Geldikleri gibi gidecekler. Sandıkla geldiler, sandıkla gidecekler. Onları göndermek de bizim boynumuzun borcu olacaktır. Zafer Bayramımızın 100’ncü yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, kuruluş mücadelesinde emek vermiş, cumhuriyetimizin değerlerinin oluşmasında katkı sunmuş bütün gazilerimizi, şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Onları anmaya devam edeceğiz. Onların emanetini yücelterek bu mücadeleye olan saygımızı hep birlikte göstereceğiz” diye konuştu.

FENER ALAYI YAĞMURA RAĞMEN İLGİ GÖRDÜ

Millet İttifakı’nın Balıkesir’de düzenlediği Fener Alayı dün akşam yoğun katılımla gerçekleştirildi. Alihikmetpaşa Meydanı’nda buluşan vatandaşlar Atatürk Anıtı’na yürüdü.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı,  “Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Fener Alayı yürüyüşümüzü yağışlı hava koşullarına rağmen halkımızın yoğun ilgisiyle gerçekleştirdik. Kuva-yi Milliye ruhuna sahip Kemalist yüreklerle millletimize olan inancımızla 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. Yılını coşkuyla kutladık. Atamızın huzuruna çıkarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla andık. Zafer; zafer benimdir diyebilenindir.” mesajını paylaştı.

101. YILDA DAHA BÜYÜK KUTLAMALAR OLACAK

İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural, “Ağustos Zafer Bayramı’nın 100.Yılında, Kuva-yi Milliye Şehri Balıkesir’ de, Millet İttifakı Fener Alayı akşamı ışıklandırdı. Bu coşku, 101.Yılda çok daha büyük kutlamalarla şehrimize yakışır birlik beraberlik içinde taçlandırılacaktır.” dedi. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP