DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.628.8391.22

MİLLET İTTİFAKI’NDAN ALTIEYLÜL ZİRVESİ

Yayınlanma Tarihi :
MİLLET İTTİFAKI’NDAN ALTIEYLÜL ZİRVESİ

6 Mart Pazartesi günü Cumhurbaşkanı adayını açıklayan Millet İttifakı, Balıkesir’de çalışmalarına başladı.

Millet İttifakının Altıeylül İlçe başkanları, DEVA Partisi Altıeylül İlçe Başkanı Mustafa Kemal Mutluer’in ev sahipliğinde bir araya geldiler. Toplantıya CHP İlçe Başkanı Hakan Şehirli, İyi Parti İlçe Başkanı İsmail Özay, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mehmet Derdiman, Demokrat Parti İlçe Başkanı Fikret Arabacı, Gelecek Partisi İlçe Başkanı Filiz Cengiz katılım gösterdiler.

Masanın öncelikli gündemi seçim güvenliği oldu. Bugün itibariyle öngörülen 14 Mayıs tarihine kadar yapılacak çok yoğun seçim çalışmaları sonucunda seçim günü sandıklarda alınacak güvenlik tedbirleri konusunda görüş alışverişi ve izlenilecek yol haritası üzerine istişarelerde bulunan ilçe başkanları süreç boyunca sık sık bir araya gelerek ortak çalışmalar konusunda birlikteliklerini sürdüreceklerini  vurguladı.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan ev sahibi DEVA Partisi İlçe Başkanı Mustafa Kemal Mutluer şu ifadeleri kullandı:

“Bildiğiniz üzere yaklaşık bir ay önce çok üzücü bir deprem felaketi yaşadık. Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet geride kalanlara sabırlar diliyorum. Meseleyi birkaç yönden irdelemek gerekiyor. Deprem öncesi alınacak tedbirler, deprem sonrası olası büyük yıkımlarda izlenecek yol haritası ve ortaya konacak aksiyon planları. Bakınız biz DEVA Partisi olarak 17 Ağustos 2021 tarihinde 2. Eylem planımız olan Afet Eylem Planımızı açıkladık. Genel Başkanımız Ali Babacan, Temmuz 2021’de Kahramanmaraş’ta olası bir depreme dair dikkatleri çekecek açıklamalarda bulunmuştu. Maalesef iktidar sahipleri bizim o zamanki uyarılarımızı dikkate almadılar ve ne üzücüdür ki, belki de dünya tarihinde eşi benzeri olmayan bir yıkım yaşadık. On binlerce vatandaşımızı bu depremde yitirdik. Deprem Türkiye’nin bir gerçeği. Bizler bu coğrafyada yaşayan vatandaşlar olarak depremle yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor.”

“EN AZINDAN DEPREM RAPORUMUZU OKUYUN”

“Millet İttifakımızın Cumhurbaşkanı adayı  Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun isminin açıklandığı 6 Mart Pazartesi günü biz DEVA Partisi olarak Kahramanmaraş merkezli depremler değerlendirme ve çözüm raporunu kamuoyu ile paylaştık. Buradan iktidara seslenmek istiyorum. En azından bu raporumuzu okuyun ve acilen uygulama noktasında harekete geçin. O bölgedeki vatandaşlarımızı kaderlerine terk etmeyin!”

“SEÇİM ATMESFERİNE GİRDİK”

“Tabi ülkemizin gerçek gündemi, deprem, hayat pahalılığı ve maalesef üniversitelerimizde şu anda uygulanan uzaktan eğitim uygulamalarıdır. Bir taraftan da artık seçim atmosferine girmiş bulunuyoruz. Millet ittifakı olarak önceliğimiz bir an önce mevcut iktidarı müsait bir yerde indirip yönetimi devraldıktan sonra hızlıca ülkenin gerçek gündemlerine konsantre olmak ve hızlıca bütün sorunları çözümlere odaklanmak olacaktır.

Bu bağlamda Millet İttifakının Balıkesir Merkez Altıeylül İlçe Başkanları olarak yine bir araya geldik. Öncelikle bizim ev sahipliğimizde gerçekleşen toplantımıza katılım gösteren bütün saygıdeğer başkanlara şükranlarımı iletmek istiyorum. Türkiye bu tabloyu çok özledi. Birlikteliği, bir arada olmaya olan özlem her geçen gün önemini arttırmaktadır. Bizler Millet ittifakının bileşenleri olarak bütün kişisel egolarımızı, menfaatlerimizi bir kenara bırakarak ülke adına neler yapabileceğimizi ortaya koyuyoruz. Bunu çok değerli buluyorum. İnşallah 68 gün boyunca omuz omuza bir seçim süreci geçireceğiz ve en nihayetinde seçim günü yine seçim sonuçları açıklanana kadar sandık güvenliğini elden bırakmayacağız.

Kıymetli hemşerilerim müsterih olsunlar. Değişim süreci başlamıştır. Çok değil, yaklaşık 2 ay sonra Genel Başkanımız Ali Babacan’ın da belirttiği gibi derin bir oh çekeceğiz. ‘İyi ki Millet ittifakı bir araya geldi ve iyi ki kolektif şuurla hareket etti’  diyeceğiz. Aydınlık yarınların anahtarı birlik ve beraberliktir. Millet ittifakı da bu birlikteliğin teminatıdır.” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP