Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

“MİLLET İTTİFAKI YOKSA HALKIN İTTİFAKI VAR”

“MİLLET İTTİFAKI YOKSA HALKIN İTTİFAKI VAR”

İyi Parti’den yaklaşık 100 yol arkadaşı ile istifa eden önceki dönem İl Başkanı ve milletvekili adayı Özlem Ural, düzenlediği basın toplantısıyla istifa gerekçelerini açıklarken, yerel seçime ilişkin önemli mesajlar verdi. Ural, “Millet İttifakı yoksa Halkın İttifakı var. Hepimizin oyu Ahmet Akın’adır. Umarım her şey yolunda gider.”dedi.

“GICIKLIK YAPMAK İÇİN YOLA ÇIKMADIK”

Gıcıklık yapmak için için yola çıkmadıklarını demokrasinin kazanması için yola çıktıklarını vurgulayan Ural, “Siyasette ağlamak yerine, halkın yarınlarına ışık tutacak, halkın umudu olacak, halkın yanında olacak, halkın sesi olacak siyasetçiler istiyoruz. Yerel seçimlerde, halkın başkanını seçerken, siyasi parti değil, aday tercih edeceğini göz önünde bulundurarak, en güçlü ve en iyi adayı desteklemek gerekmez miydi? Aksi iktidarın değirmenine su taşımak olmaz mı?” diye sordu.

“YOLUNUZU GÖZDEN GEÇİRMEK ZORUNDASINIZ”

Ural sözlerini şöyle sürdürdü:

“Derdimiz, desteklediğimiz partinin bir sonraki seçimlerde başarısı değil, yaşadığımız ülkenin ilelebet payidar kalması, cumhuriyetimizin çatısı altında, egemenliğin kayıtsız şartsız halkta kalması. Gelecekte torunlarımıza bir hayalin hikayesini değil bir başarının hikayesini anlatmak istiyoruz, o yüzden 3. Yolun nereye çıktığını gözden geçirdik. Evlatlarımızı istismar ederek adını duyuran vakıflara en büyük sponsor, ödediğimiz vergilerle, Kuvayi Milliye Şehri Balıkesir olmasın istiyorsanız yolunuzu gözden geçirmek zorundasınız. Şahsi menfaatler için yola çıkmadık, Balıkesir ve ülkemiz için yolumuzu değiştiriyoruz.”

“2028 SEÇİMİNİ DEĞİL GELECEĞİN TÜRKİYESİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”

“2028 Genel Seçimlerini düşünerek değil Geleceğin Türkiyesi’ ni düşünerek hareket edeceğiz. Kuvayi Milliye Şehrinin Balıkesirlileri olarak, bu yol ayrımında, halkın gücünden aldığımız destekle ve halkımızdan gelen talepler doğrultusunda üyelikten istifa kararı almış bulunmaktayız. Arkamızda üzüntü var, arkamızda sitem var, sosyal medyada paylaşılanlardan görüyoruz; fakat bunu demokrasi mücadelemiz için yapıyoruz.Millet İttifakı olmadığı için, halkın ittifakıyla yola devam edeceğiz. Bizlere kıymet veren ve destekleyen insanları yanıltmamak için üzerimize düşeni yapıyoruz. Çünkü inanıyoruz ki, halkın desteğiyle tabanda oluşturulan bir ittifak, gerçek bir değişim ve adalet mücadelesi için gereklidir. “

“SİYASET YAPACAKSAN AHMET AKIN GİBİ YAP”

CHP’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın’a destek vereceklerini açıklayan Ural, şöyle konuştu:

” (İYİ Parti) İl Başkanlığım döneminde köydeki amcam bana şunu söyledi. ‘Siyaset yapacaksan Ahmet Akın gibi yap.’ 2023 Genel Seçimleri’nde Gönen Mitingi’nde biz milletvekilleri adayları olarak sahneye çıktık. Sahneye çıktığımızda gençlerin beklentisini bildiğim için gözüme bakıyorlardı. ‘Ne olur bir kere Ahmet Akın’ deyin. ‘Peki diyelim söyleyelim’ dedim. Köylü amca, ‘Ahmet Akın’ diyor. Gençler, ‘Ahmet Akın’ diyor. O zaman bakanlık düşünülmüştü onun için, ama olmadı. Neden dedik siyaseti Ahmet Akın gibi yapalım? ‘Bizim aramıza hiçbir şey koymuyor adam’ dedi. ‘Direkt telefonunu arıyoruz açıyor, ulaşmak istiyoruz ulaşıyoruz, bir bakıyoruz akşamın bir vakti kahveye gelip yanında 3-5 kişiyle derdimizi dinliyor. Bizim derdimizi, sıkıntımızı dinleyecek, kolay temas edebileceğimiz siyasetçilere ihtiyacımız var’ demişlerdi. O zaman da gençlere ‘İYİ bir CHP’li Ahmet Akın’ın bakanlığı için çok çalışıyoruz’ demiştik. Çok da alkış almıştık. Kişisel oyum da Ahmet Akın’adır. Hepimizin oyu Ahmet Akın’adır. Umarım çok iyi bir süreç geçirirler. Umarım her şey yolunda gider. Tekrar söylüyorum. Parti adı değil şu an söz konusu olan kişiler, adaylar. ” (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP