DOLAR31,1191% 0.25
EURO33,7916% 0.49
STERLIN39,4992% 0.3
FRANG35,3305% 0.27
ALTIN2.030,38% -0,11
BITCOIN1.700.9994.469

“MİLLET CHP’Yİ İKTİDARA GETİRMEYE HAZIR”

Yayınlanma Tarihi :
“MİLLET CHP’Yİ İKTİDARA GETİRMEYE HAZIR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Balıkesir’de il ve ilçe örgütleri ile bir araya geldi, esnaf ziyaretlerinde bulundu, sokakta vatandaşın nabzını tuttu. Partililere seslenen Öztrak, “Millet, Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara getirmeye hazır. Ama bunun için çok çalışmamız lazım. Bu işi iyi bildiğimize inandırmamız lazım. Bu işi çok iyi yöneteceğimize; tecrübeli kadroların bizde olduğuna inandırmamız lazım” dedi.

Partililere, “Bu takımın en önemli oyuncuları sizsiniz” diyen Öztrak, şu mesajı verdi: “Sizlere teşekkür ediyorum, yaptıklarınıza teşekkür ediyorum. Bundan sonra yapacaklarınızı biliyorum. İki şeyi beraber yapacağız; sandık gelsin diye uğraşacağız, ama sandığa da sonuna kadar sahip çıkacağız. Tek bir oyu kaçırmayacağız. Seçim sandıkta kazanılır.”  

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Balıkesir’de il ve ilçe örgütleri ile bir araya geldi, esnaf ziyaretlerinde bulundu, sokakta vatandaşın nabzını tuttu.

CHP Ekonomi Masası’nın iş dünyası ile yaptığı toplantının ardından CHP İl Başkanlığı’nda partililere seslenen Öztrak,  “Bugün geldiğimiz noktada baktığımız zaman ülke büyük bir kaos içindedir.” dedi.  Öztrak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Peki, bu hale neden geldi Türkiye derseniz. Bu hale bizim insanlarımızın kusuru nedeniyle gelmedik. Bizim yaptıklarımız nedeniyle de gelmedik. Bu hale biz bu ülkeyi yönetenlerin ekonomiyi yönetememeleri ve savrulmaları nedeniyle geldik. Yok ‘dış güçler, şunlar, bunlar’ dediler. Aslında bugün yaşadığımız durum tamamen hani yazıyorlar ya ‘Made İn Türkiye’.. Bu da tamamen ‘Made in Erdoğan’. Tamamen Tayyip Erdoğan eliyle çıkarılmış olan bir krizle, bunalımla karşı karşıyayız. 2018 yılının Mayıs ayında Londra’ya gitti. ‘Faiz sebep , enflasyon sonuçtur’ dedi. Ardından ‘herkes bu ekonomiden anlamıyor’ dedi. Ondan sonra her ne kadar “ben ekonominin kitabını yazdım’ dese de kimse artık inanmıyor. ”

“Şimdi bakıyorum bugün yine geldi Türk Lirası’nın değeri indi, indi, indi 1 dolar 14 lira oldu. Sonra yeniden Merkez Bankası müdahale etti, seviyeyi savunmaya çalışıyorlar. Ama seviyeyi savunacakları takatleri de yok. Her zaman anlatıyorum; şimdi biz ringe Merkez Bankası’nı çıkarmışsınız. Merkez Bankası’nı boksör diye düşünün. Bir kolu var; enflasyonla mücadelede, faizin enflasyonun altına inmesine izin vermemesi lazım. O zaman enflasyon düştükçe faizi de aşağıya doğru çekmesi lazım, sürecin böyle işlemesi gerekiyor. Ama onu kullanamazsın diyorsunuz kolunu arkaya bağlıyorsunuz. Dönüyor öbür koluna bakıyor, öbür kolunda da kayınpeder-damat bir olmuşsunuz bankanın ne kadar dövizi varsa kasasında dövizi satmışsınız, 128 milyar gitmiş. Dolayısıyla öbür kolu tamamen kesilmiş. Böyle bir Merkez Bankası’yla siz Türk Lirası’nın seviyesini müdafaa etmeye çalışıyorsunuz. Böyle bir çakma ekonomistle Türk Ekonomisini düze çıkarmaya çalışıyorsunuz. Bunun mümkün olmadığını herkes görüyor.”

“SANDIĞIN BİR AN ÖNCE MİLLETİN ÖNÜNE GELMESİ LAZIM”

“Değerli partililerim, yoldaşlarım, arkadaşlarım; bu işin artık sonu gelmiştir.” diyen Öztrak şunları söyledi:

” Ekonomiyi yönetemezler. Onun için de bütün gücümüzle her yerde sandığı istemek zorundayız. Çünkü milletimiz bizden bunu istiyor. En son Mersin mitingine gittiğimde insanlar ‘sandığı isteyin, sandığı getirtin’ deyip duruyorlar. Nereye gitsem ‘şu sandığı bir getirin biz yapacağımızı biliyoruz’ diyor insanlar. Dolayısıyla sandığın bir an önce milletin önüne gelmesi lazım. Çünkü açık söyleyeyim bunlar milletin kendilerini ne yaptığını görmediğini sanıyorlar. Söyledikleri her şeye bu milletin inandığını zannediyorlar. Oturmuşlar saraylarında, milletinde sesini duymuyorlar. Biz sahadayız. Gördüğünüz gibi tebdili kıyafet etmeden de dolaşıyoruz. Ama onlar milletin arasına girmek için tebdili kıyafet etme ihtiyacı içindeler.

“Ben şunu görüyorum; millet Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara getirmeye hazır. Ama bunun için çok çalışmamız lazım. Bu işi iyi bildiğimize inandırmamız lazım. Bu işi çok iyi yöneteceğimize; tecrübeli kadroların bizde olduğuna inandırmamız lazım. Doğru söylemlerle vatandaşlarımıza gidip konuşmamız lazım. Bunları siz yapacaksınız. Bu takımın en önemli oyuncuları sizsiniz. Sizlere teşekkür ediyorum, yaptıklarınıza teşekkür ediyorum. Bundan sonra yapacaklarınızı biliyorum. İki şeyi beraber yapacağız; sandık gelsin diye uğraşacağız, ama sandığa da sonuna kadar sahip çıkacağız. Tek bir oyu kaçırmayacağız. Seçim sandıkta kazanılır.”

ŞEMSİYE SEBEP, YAĞMUR SONUÇ!…

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak sokakta vatandaşların da nabzını tuttu. Öztrak, ay sonunu getiremediğini anlatan bir vatandaşa “İnsanlar üç ayda yoksullaştı. Niye, bir laf yüzünden: ‘Faiz sebep, enflasyon sonuç.’ Bir de 128 milyar doları sattılar, başımıza bunlar geldi” dedi. Vatandaş ise elindeki şemsiyeyi göstererek, “Şemsiye sebep, yağmur sonuç mu oluyor şimdi?” dedi. Öztrak ise “Aynen” karşılığını verdi.

(balikesir24saat.com)

YORUM YAP