MHP’Lİ YÜKSEL’DEN CHP’Lİ SARI’YA ARITMA TEPKİSİ : ŞAKA MISIN

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
MHP’Lİ YÜKSEL’DEN CHP’Lİ SARI’YA ARITMA TEPKİSİ : ŞAKA MISIN

MHP Balıkesir Milletvekili Ekrem Gökay Yüksel, AK Partili Büyükşehir Belediyesinin Edremit Körfezi’nde yaşanan kirliliği ortadan kaldırmaya yönelik arıtma tesisi kurulması için girişimlerde bulunduğunu ancak CHP’li Edremit Belediyesi tarafından engellendiğini iddia etti. MHP’li Yüksel, CHP’li Sarı’nın da kamuoyunu yalan ve yanlış bilgilerle etkilemeye çalıştığını öne sürdü. 

Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) Balıkesir’de AK Parti ile CHP’li belediye başkanları, meclis üyeleri ve milletvekilleri  arasındaki arıtma tesisi tartışmalarına MHP de dahil oldu.

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı‘nın AK Partili Büyükşehir Belediyesini suçlayıp, konuyu soru önergeleriyle  TBMM’ye taşımasının ardından MHP Balıkesir Milletvekili Ekrem Gökay Yüksel de yazılı bir açıklama yaptı.

AK Partili Büyükşehir Belediyesine destek veren, CHP’li Sarı’yı eleştiren MHP’li Yüksel’in açıklaması şöyle:

“Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Edremit Körfezinde yaşanan kirliliği azaltmaya ve ortadan kaldırmaya yönelik arıtma tesisi kurulması için girişimlerde bulunuyor fakat CHP’li Edremit İlçe Belediyesi’nin vatandaşın acil sorunlarından uzak kararlarıyla engelleniyor.

CHP’nin 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleri sonrası yaşadığı karışıklığın yerel siyasete tezahürü olarak siyaset üreten CHP Milletvekili Serkan Sarı konuyla ilgili TBMM’de şaka gibi sorularla gündem oluşturuyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi talep ettiği arsanın 5 yıl içerisinde söz konusu araziye arıtma tesisi kurulmaması halinde CHP İlçe Belediyesine devrini teklif ederken Sayın Sarı kamuoyunu yalan ve yanlış bilgilerle etkilemeye çalışıyor.

Belli ki Sayın Sarı Edremit’in asıl sorununun CHP olduğunu görmüş, CHP’li İlçe Belediyesini ve muhalefet belediye meclis üyelerini ikna etmek yerine sorun siyasetini seçmiş.

Sayın Sarı CHP’nin varlık sorununu çözebilirse sorularının altında kalmadan rahat bir nefes alacak”

YORUM YAP