DOLAR31,1065% 0.21
EURO33,7407% 0.33
STERLIN39,4623% 0.21
FRANG35,3283% 0.26
ALTIN2.034,32% 0,09
BITCOIN1.617.071-0.77

“MEYDANLARDA BULUŞALIM”

Yayınlanma Tarihi :
“MEYDANLARDA BULUŞALIM”

Balıkesir’deki emek ve meslek örgütleri 1 Mayıs, İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü’nü kutlarken, emekten, barıştan, demokrasiden, eşitlikten, özgürlükten yana olan herkesi 1 Mayıs meydanlarında buluşmaya çağırdı.  

DİSK , KESK, BALIKESİR TMMOB İKK, BALIKESİR TABİP ODASI ve BSMMMO’dan yapılan açıklamada, “Gün şikâyet etme günü değildir. Biz tüm sömürülenler, yoksullaşanlar, ezilenler olarak bu düzeni değiştirme, 82 milyonun insanca yaşayacağı bir ülkeyi inşa etme gücümüz var.1 Mayıs, İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü ülkenin dört bir yanında gücümüzü ve coşkumuzu meydanlara taşıdığımız bir gün olacaktır.” denildi.

DİSK GENEL-İŞ’TEN KUTLAMA

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Ovalı, işçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı.

Tüm çalışanları 1 Mayıs’ta meydanlara davet eden Ovalı, 60 yıldır emek demokrasi mücadelesi veren DİSK olarak işçilerin insanca yaşama ve çalışma mücadelesine devam edeceklerini vurguladı.

Balıkesir Şubesi olarak 1 Mayıs’ı Edremit, Bandırma, Gömeç, Erdek ve Burhaniye ilçesinde 6 ayrı programla kutlayacaklarını belirterek tüm çalışanları 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlamaya davet eden Ovalı, “İşçilerin en büyük gücü emeği ve bilincidir. Eşit, adil, demokratik ve emekten yana bir toplumsal dönüşüm için daha kararlı, daha örgütlü, daha dayanışmacı bir mücadeleyi hep birlikte öreceğiz. Sadece ekonomik kazanımlarımız için değil, demokrasi, eşitlik ve özgürlük talebimizdeki ısrarlı ve kararlı duruşumuzla işçi sınıfı mücadelesini büyütmeye ve bu acımasız düzen karşısında durmaya devam edeceğiz.” dedi.

BALIKESİR VE İLÇELERİNDE 1 MAYIS KUTLAMA YER VE SAATLERİ

Balıkesir’de 1 Mayıs Emek Bayramı Merkez ile birlikte, Ayvalık Bandırma, Burhaniye, Edremit, Gömeç, Balya ve Erdek ilçeleri olmak üzere toplam 8 merkezde kutlanacak. Kutlama alan ve saatleri şu şekilde:

BALIKESİR : Emekçiler saat 11.00’de  Bahçelievler mahallesindeki Çarşamba Pazarında toplanarak saat 12.00’de mitingin yapılacağı Kuvay-ı Milliye Meydanına yürüyecek. 13.00’de başlayacak mitingde Kristal İş Şube Başkanı Tangüder Tatar konuşacak. Grup Ruhi Revan konser verecek.

AYVALIK : Kortej saat 12:00’de Öğretmen Evi önünden Cumhuriyet Meydanına dek yürüyerek burada kutlama etkinlikleri Yapılacak.

BANDIRMA : Yürüyüş korteji saat 11:00’de İDO önünde toplanarak 11:30’da kutlamanın yapılacağı Cumhuriyet Meydanı’na yürüyecek.

BURHANİYE : Emekçiler saat 15:00’te Eski kütüphane önünde toplanarak,mitingin yapılacağı Cumhuriyet Meydanına yürüyecek.

GÖMEÇ : Yürüyüş korteji saat 13:30’da Sadettin Baycan Parkında toplanarak,kutlamanın yapılacağı Cumhuriyet Meydanına yürüyecek.

EDREMİT : Emekçiler saat 10’da Eski Vergi dairesi önünde toplanarak mitingin yapılacağı Şehit Hamdi Bey Meydanı’na dek yürüyecek.

BALYA : Saat 16:00’da Çok amaçlı Lise Önünden mitingin yapılacağı Cumhuriyet Meydanına dek yürünerek kutlama yapılacak.

ERDEK: Saat 14:30’da Ali Haydar Sarı Sahil Bandı’nda toplanılarak mitingin yapılacağı Cumhuriyet Meydanına dek yürünecek.
 C.Saffet YILMAZ (balikesir24saat.com) 

YORUM YAP